Vianoce sú predo dverami aj v Hložanoch...

Obyvatelia tejto dediny sú známi aj podľa pestovania dobrých vzťahov medzi občianskymi združeniami. V dedine jesto približne 15 združení činných a menej činných. Ich členovia spoločnými silami neraz prispeli prospešnými aktivitami nie len svojej organizácii ale aj k dobrému menu dediny v ktorej pôsobia. Vzájomnú dobrú spoluprácu majú aj spolok žien Slovenka a Miestna organizácia penzistov a invalidov práce.

 

Vianoce sú predo dverami aj v Hložanoch...

 

Ešte pred asi 10. rokmi sa uzhodli, že zorganizujú aj príležitostné stretnutie v ústrety najradostnejšiemu sviatku všetkých kresťanov - Vianociam. Tak bolo aj v utorok 15. decembra. A to nie náhodou. Toto stretnutie organizujú rovno v tretiu adventnú nedeľu, ktorej liturgický význam sa nesie v znamení radosti a osláv.

 

Vianoce sú predo dverami aj v Hložanoch...

 

Približne 80 členov MOP či SŽ Slovenka sa stretli v podvečer v trefne upravenom ambiente (ktorý si vopred vydekorovali) v tamojšej miestnej sieni kaviarni Pod lipami. V rámci Predvianočného večierka odznel aj kratší program, ktorý bol hlavne zameraný na duchovnú oblasť, vianočné a novoročné vinše ale aj zaujímavosti späté s aktuálnym obdobím. Stretnutie spestrili Z.Turociová, A. Čipkárová, M. Murtínová, Z. Dudková a Z. Šranková, ale aj spevácka skupina spolku žien Slovenka.

Na večierku si prítomní pochutnali na sárme varenej v sedliackej peci. Pripravili ju členky spolku žien, nevystali ani koláče príznačné pre sviatky akými sú biela pita a medové kocky. Vianočnú atmosféru dočarili aj vareným vínom a v sieni nechýbal ani vkusne upravený stromček.

 

Spolok žien Slovenka

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň

1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

 

Posledné komentáre

Posledné články