Vianoce sú predo dverami aj v Hložanoch...

Obyvatelia tejto dediny sú známi aj podľa pestovania dobrých vzťahov medzi občianskymi združeniami. V dedine jesto približne 15 združení činných a menej činných. Ich členovia spoločnými silami neraz prispeli prospešnými aktivitami nie len svojej organizácii ale aj k dobrému menu dediny v ktorej pôsobia. Vzájomnú dobrú spoluprácu majú aj spolok žien Slovenka a Miestna organizácia penzistov a invalidov práce.

 

Vianoce sú predo dverami aj v Hložanoch...

 

Ešte pred asi 10. rokmi sa uzhodli, že zorganizujú aj príležitostné stretnutie v ústrety najradostnejšiemu sviatku všetkých kresťanov - Vianociam. Tak bolo aj v utorok 15. decembra. A to nie náhodou. Toto stretnutie organizujú rovno v tretiu adventnú nedeľu, ktorej liturgický význam sa nesie v znamení radosti a osláv.

 

Vianoce sú predo dverami aj v Hložanoch...

 

Približne 80 členov MOP či SŽ Slovenka sa stretli v podvečer v trefne upravenom ambiente (ktorý si vopred vydekorovali) v tamojšej miestnej sieni kaviarni Pod lipami. V rámci Predvianočného večierka odznel aj kratší program, ktorý bol hlavne zameraný na duchovnú oblasť, vianočné a novoročné vinše ale aj zaujímavosti späté s aktuálnym obdobím. Stretnutie spestrili Z.Turociová, A. Čipkárová, M. Murtínová, Z. Dudková a Z. Šranková, ale aj spevácka skupina spolku žien Slovenka.

Na večierku si prítomní pochutnali na sárme varenej v sedliackej peci. Pripravili ju členky spolku žien, nevystali ani koláče príznačné pre sviatky akými sú biela pita a medové kocky. Vianočnú atmosféru dočarili aj vareným vínom a v sieni nechýbal ani vkusne upravený stromček.

 

Spolok žien Slovenka

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Jozef Podhradský (1823 – 1915)

Tento náš smutný svet

Tento náš smutný svet je háj osikový,
nie je v ňom tichučkej hodiny života.
Obor zeme našej je veľký cintorín. –
Nič nie je peknejšie jak keď anjel v prachu
s osudom bojujúc na hroboch víťazí.

A v tom sveta jasne

A v tom sveta jasne
v tom plamennom mori
čo vlastne je krásne?
....
Večne krásne jest:
Život! V živote – perla večnosti sôvesť:
jediná nemrie, nehasne...

 

Posledné komentáre

Posledné články