Voľby 2016

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2016, skrátene parlamentné voľby 2016, sa uskutočnia pozajtra 5. marca. Keď ide o našu krajinu, prezident Tomislav Nikolić zajtra napoludnie vypíše voľby v Srbsku a tie pravdepodobne budú 24. apríla. V Srbsku by sa súčasne mali uskutočniť mimoriadne parlamentné, ako aj pokrajinské a lokálne voľby. Teda, kandidátov budeme mať neúrekom. Vo voľbách na Slovensku kandiduje 23 strán a 2914 kandidátov. Prostredníctvom médií a sociálnych sietí slovenský prezident Andrej Kiska apeluje na občanov neignorovať voľby: „Chcem vás požiadať a vyzvať, aby ste v sobotu prišli voliť. Viem, že mnohí z vás si nevedia vybrať a sú z politiky otrávení. Lenže nevoliť nie je riešenie. Neisť voliť často znamená, že váš hlas môže prepadnúť v prospech politickej strany, ktorú by ste vôbec nechceli vidieť v parlamente."

 

Andrej Kiska, prezident SR vyzýva vyjsť v sobotu na voľby

 

Andrej Kiska, prezident SR vyzýva vyjsť v sobotu na voľby

 

Podľa názoru slovenského prezidenta ide o najdôležitejšie parlamentné voľby tohto desaťročia. Rozhoduje sa o tom, ako bude Slovensko vyzerať o štyri roky z hľadiska riešenia alebo neriešenia problémov v školstve či zdravotníctve. Budú to osobitne dlhé štyri roky pre Slovensko v zložitom období v Európe a omnoho ťažšie budú pre Srbsko, ktoré si cestu do EÚ iba kliesni. Je teda veľmi dôležité, v oboch prípadoch, zvoliť si tých najsprávnejších ľudí.

Údaje o sobotňajších voľbách v Slovenskej republike si možno nájsť TU: www.parlamentne-volby-2016.sk a údaje o voľbách v Srbsku budeme môcť sledovať TU: www.srbijaizbori.com.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Miroslav Demák:
     September
     (Rómeo a Júlia)

Už je po všetkom
Koľko je ešte pred nami

Po prvom milovaní odpočívajú
na mojej dlani Romeo a Júlia
Krajina im tíško na viečka sadá
Zo všetkých strán septembrové ráno
padá na zrelé hrozná
...
Vtedy sa nikomu nechce dnu
a nikomu von Bývame zúfalo sami
Asi mám preto Merkucia
zo všetkých najväčšmi rád

Už je po všetkom A toľko
toľko je stále pred nami
(úryvok)

 

Posledné komentáre

Posledné články