Deň otvorených dverí petrovského gymnázia

„Neúnavnou prácou a s veľkým nadšením žiaci gymnázia dosahovali a dosahujú najvyššie ocenenia na mnohých olympiádach a súťaženiach vo vojvodinských, republikových a medzinárodných rámcoch. Spevom, tancom, hovoreným a písaným slovom, športovými a bádateľskými aktivitami petrovskí gymnazisti dávno prekročili hranice štátu a sú pýchou a emblémom bezmála storočného petrovského gymnázia. Otváraním nového vzdelávacieho profilu v oblasti informatických technológií v nadštandardne vybavených kabinetoch pripravení sme držať krok s dobou aj v 21. storočí. Školením na petrovskom gymnáziu aj VÁM, našim budúcim gymnazistom, umožníme získať potrebné vedomosti a pripraviť VÁS na úspešné vysokoškolské štúdiá." Touto výzvou kolektív Gymnázia Jána Kollára so žiackym domovom pozýva všetkých priateľov školy a zvlášť budúcich stredoškolákov využiť na sobotu 16. apríla od 9,00-18,00h Deň otvorených dverí a presvedčiť sa o vysokých štandardoch tejto školy.

 

Deň otvorených dverí petrovského gymnázia

 

Petrovské gymnázium počas 97- ročného pôsobenia svojou vysoko profesionálnou výchovno – vzdelávacou prácou dalo základy pre vysokoškolské štúdiá významným doktorom vied, vedcom, umelcom, lekárom, inžinierom, spisovateľom a mnohým iným, ktorí boli a v súčasnosti sú nositeľmi spoločenského a kultúrneho života Slovákov, a nie iba Slovákov, u nás a vo svete.

Gymnázium Jána Kollára o rok oslávi aj dvadsaťročnú prácu svojho žiackeho domova, v ktorom aktuálne žije veľká rodina - 75 gymnazistov z viac ako 20 osád z celej Vojvodiny. Umožňujeme našim žiakom ubytovanie, stravovanie, pedagogický dozor a bohatý spoločenský život podľa najvyšších štandardov.

Pred mesiacom toto naše gymnázium nadviazalo partnerskú spoluprácu s Teoretickým lýceom Jozefa Gregora Tajovského z Nadlaku v Rumunsku, ktorou plánujú užšie spolupracovať nielen vo výchovno-vzdelávacej oblasti, ale aj v organizovaní kultúrnych a športových podujatí, festivalov, letných táborov, výmene študujúcej mládeže, spoločných dolnozemských projektoch...Spoločne sa budú uchádzať aj o prostriedky zo SR a EÚ.

 

Zmluvu o partnerskej spolupráci podpísali riaditelia škôl Anna Medveďová a Pavel Huszárik (Foto: Udscr Nădlac Dzsčr Nadlak)

 

Zmluvu o partnerskej spolupráci podpísali riaditelia škôl Anna Medveďová a Pavel Huszárik (Foto: Udscr Nădlac Dzsčr Nadlak)

 

Gymnázium Jána Kollára so žiackym domovom už roky úspešne spolupracuje aj s partnerským gymnáziom zo Slovenskej republiky – s nitrianskym „Gymnáziom na Parovskej ulici", s ktorým realizujú vzájomné návštevy žiakov a profesorov (dvakrát ročne). Organizujú sa návštevy hodín, športové súťaže, družné posedenia a výlety po Slovensku a Srbsku. Okrem toho, profesori nemčiny nadviazali kontakty s gymnáziom Wenzgasse z rakúskej Viedne, ktoré sa realizujú v podobe vzájomných návštev.

Viac o dejinách tejto našej významnej vzdelávacej inštitúcie TU:
http://www.kulpin.net/slovenske-gymnazium-v-bacskom-petrovci

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články