Osemročný kulpin.net

Internetový portál www.kulpin.net je neoficiálna a nezávislá webová stránka spustená 1. mája 2008 z vlastnej iniciatívy, prácou a prostriedkami majiteľov stránky. Vlani si našu snahu všimol Ľudo Pomichal a na portály Slovenské zahraničie písal: „Možno netypicky, ale práve prímer informačno-publicistického portálu v neveľkom Kulpíne uviedla do pohybu dospievajúceho v súčasnosti do veľkoformátového rešpektu kolegyňa publicistka, rozhlasová tvorkyňa a novinárka Katarína Pucovská v spoločenstve vojvodinských Slovákov v Srbsku, aby sa tento následne stal pulzujúcim inšpiratívnym zdrojom s mimoriadne vzácnym a potrebným dennodenným aktualizačným nábojom, je výnimočný, nasledovania hodný, vzácny. Aj preto, že sa zrodil z profesijnej žurnalistickej vášne a zajedno aj z vnútorne precítenej potreby Katky Pucovskej a jej syna Martina byť užitočným, potrebným, vnímavým..." Celý článok TU: http://www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/1272/portal-kulpinnet-v-zrkadle-7-jubilea-vela-dobrych-sprav-katka-a-martin-pucovski

 

kulpin.net

 

Vďaka Ľudovi Pomichalovi za pekné písanie a veľká vďaka patrí aj Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorý nám v tomto roku schválil mimoriadnu dotáciu 800 eur, z ktorých vyplatíme zakúpenie ročného internetového priestoru a zvýši aj na trochu nového technického vybavenia. To je jediná finančná podpora, o ktorú sa uchádzame a ktorú od roku 2010 každoročne aj dostávame.

 

Mama Katarína Pucovská a syn Martin fotografuje (Foto Vahid Cifrić)

 

Mama Katarína Pucovská a syn Martin fotografuje (Foto Vahid Cifrić)

 

Ešte slovko-dve o našej práci. Spolu so synom Martinom, ktorý má teraz 24 rokov, tento portál už 8 rokov každodenne aktualizujeme. Robíme to vo voľnom čase a bez nároku na finančnú úhradu. Všetky články, ktorých je vyše 3500 si môžete poprezerať v vašom archíve: http://www.kulpin.net/archiv, máme aj bohatú galériu fotografií vo vysokej rezolúcii: http://www.kulpin.net/galeria, robíme pokusy s video ponukou našich obsahov: https://www.youtube.com/user/kulpinnet nájdete nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/kulpin.net, v najbližších dňoch spustíme kulpínsky cirkevný archív, obdobie 1822- 1913...

 

Martin Pucovský

 

Martin Pucovský

 

Keď sme web spustili, Martin mal iba 16 rokov. Sám urobil jeho dizajn a dodnes má na starosti technickú stránku a každodennú údržbu portálu. Snažíme sa informovať objektívne a nezaujato.

Píšte nám. V priečinku KONTAKTY nájdete naše adresy. Obsah tak zaslaného e-mailu nebude viditeľný na web stránke. Ak však chcete, aby Váš text mohli prečítať aj návštevníci stránky, môžete pod všetky články písať KOMENTÁRE. Prosíme iba, aby boli slušné, teda aby neobsahovali nadávky, urážky, klamstvá, bezdôvodné obvinenia... O podmienkach používania a o komentároch TU: http://www.kulpin.net/podmienky-pouzivania.

Ďakujeme.

 

Katarína a Martin Pucovskovci

 

Komentárov  

+1 #4 Vďaka a nech sa daríAnton Balažovič 2016-08-15 00:15
Pani Pucovská, blahoželám a ďakujem aj takto. Vďaka Vašej stránke som si obľúbil Vojvodinu a ľudí žijúcich v nej ešte viac. A skrz tieto cesty som spoznal mnoho ďalších. Vy to viete, ale nech to vedia aj druhí... Ešte veľa síl a príjemných správ želám a teším sa na ďalšie pekné stretnutia!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+2 #3 len vydržteJán Sabo 2016-05-06 06:25
Takmer neskutočné, z vlastnej iniciatívy dvoch ľudí stránka "žije" dennodenne. Je príkladom pre všetkých, že aj bez veľkých peňazí sa dá tvorivo pracovať. Ukázali ste to aj na digitalizácii matrík. Želáme do mnohých ďalších rokov veľa dobrých správ.
Sabovci z Prievidze
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+1 #2 RE: Osemročný kulpin.netZuzana 2016-05-04 07:38
Úprimne blahoželáme k výročiu a želáme všetko dobré. Maglovskovci
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+2 #1 congratulationsp. 2016-05-01 22:50
Blahoželáme. Prajeme ďalší úspech a zveľaďovanie činnosti...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články