Pazovskí malí divadelníci najlepší vo Vojvodine

Muzikál Annie, inšpirovaný rovnomenným filmom, si veľmi dobre naštudovali a úspešne aj predviedli žiaci základnej školy v Starej Pazove. Divadelný súbor ZŠ h. J. Čmelíka a SKUS h. J. Čmelíka včera s týmto muzikálom vystúpil na pokrajinskej prehliadke v Temerine, kde obsadil prvé miesto a postúpil na republikovú súťaž detskej divadelnej tvorby. Festival detskej scénickej tvorby 59. Májové stretnutia, v tomto roku v Temeríne zhromaždil 13 detských divadelných súborov, medzi ktorými boli až dva z našich slovenských prostredí. Okrem Pazovčanov, na celovojvodinskej prehliadke vystúpili aj Kysáčania s predlohou Antoine de Saint-Exupéry Malý princ v réžii Svetlany Gaškovej. Kysáčania získali 3. miesto a zároveň tiež postúpili na republikovú súťaž. Okrem toho, Kristian Križan, ktorý v predstavení stvárnil postavu Hada získal cenu za vynikajúci herecký výkon. Pazovčania sa domov vrátili s viacerými cenami. Okrem iného, získali aj cenu za najlepšiu réžiu, ktorú v predstavení podpisujú: Anička Balážová, Andrea Dvornická Machová, Lýdia Gedeľovská a Ivan Ječmen.

 

Foto: Andrea Dvornicki Maho

 

Foto: Andrea Dvornicki Maho

 

Okrem prvého miesta a Ceny za najlepšiu réžiu porota Pazovčanom udelila aj dve Ceny za herecké výkony, ktoré získali Maja Gedeľovská a Marta Kukučková, Cenu za najlepšie kostýmy a Cenu za najlepšiu kolektívnu hru.

 

Foto: Andrea Dvornicki Maho

 

Foto: Andrea Dvornicki Maho

 

Osoby a obsadenie: Annie: Maja Gedeľovská; Deti: Jana Opavská, Ela Balážová, Valentína Hudecová, Milinka Strejčeková, Maja Opavská, Andrea Turanová, Lea Baková, Alenka Lakatošová, Lára Šipická; Riaditeľka: Marta Kukučková; Policajt: Milan Domoni; Bezdomovec: Vladislav Gubečka; Ostatní: Mia Mend´anová, Lea Hrebíková, Branislav Vereš, Marko Domoni.

Pred mesiacom muzikál Annie pazovskí žiaci úspešne predviedli aj na Slovensku, v Radošinskom naivnom divadle. O tom viac TU:

 

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články