Donácia petrovskému gymnáziu

Na gymnáziu v Báčskom Petrovci sa chystajú otvoriť nový informatický smer a počítače, ktoré riaditeľke Anne Medveďovej dnes odovzdala veľvyslankyňa SR v Belehrade J.E. Dagmar Repčeková, riaditeľ smederevskej železiarne Peter Kamaraš a primátor Nového Sadu Miloš Vučević v tom smere významne pomôžu. Na slávnostnom odovzdávaní donácií sa zúčastnil i riaditeľ gymnaziálneho žiackeho domova Ondrej Koroš a tiež aj členovia nového obecného vedenia, ktorým toto bol prvý pracovný deň: predseda Báčskopetrovskej obce Srdjan Simić (SNS), predseda zhromaždenia obce Ján Šuľan (SNS) a zástupcu predsedu obce Ján Brna (LSV).

 

Donácia petrovskému gymnáziu

 

Riaditeľka Gymnázia Jána Kollára so žiackym domovom Anna Medveďová vzácnych hostí poinformovala o situácii na škole, ktorá o tri roky oslávi sté narodeniny a ktorá toho času má iba 12 oddelení. Poďakovala sa za darcovstvo a dodala, že tri nové počítače, ktoré dnes dostali, predstavujú prvú pomoc pre nové informatické oddelenie.

 

Peter Kamaraš a Anna Medveďová

 

Peter Kamaraš a Anna Medveďová

 

- Sem sme prišli v prvom rade ako rodičia, ktorí vedia, že bez vzdelaných detí nemožno očakávať krajšiu budúcnosť a preto im treba pomôcť,– povedal Peter Kamaraš, riaditeľ Železiarne Smederevo, ktorý petrovskému gymnáziu odovzdal dar v mene spoločnosti HPK Management d.o.o. Táto spoločnosť zabezpečila dary aj pre Oddelenie slovakistiky Filozofickej fakulty v Novom Sade, ktoré tiež dnes odovzdali a pred niekoľkými mesiacmi zabezpečila vozidlá pre novosadských požiarnikov a obvodný žalár v Novom Sade.

 

Dagmar Repčeková odovzdáva dar Anne Medveďovej

 

Dagmar Repčeková odovzdáva dar Anne Medveďovej

 

Slovenská veľvyslankyňa J.E. Dagmar Repčeková prítomných novinárov oboznámila o rozhovoroch, ktoré pred začiatkom schôdze viedla s novým obecným vedením, s ktorým hovorila o možnosti zotavenia chmeliarstva v tomto prostredí. Vyjadrila názor, že migráciu z týchto našich končín možno zastaviť iba ponukou takej práce, ktorá dokáže kvalitne uživiť rodinu.

- Naším cieľom je vytvárať nové pracovné miesta a tým udržať rodinu vo Vojvodine a Srbsku, aby tu našla zamestnanie a pre svoje deti vzdelávanie - povedala Dagmar Repčeková.

 

Miloš Vučević pridal Anne Medveďovej tretí počítač

 

Miloš Vučević pridal Anne Medveďovej tretí počítač

 

-Toto je jedno z najstarších gymnázií vo Vojvodine, čiže v Srbsku, čo viem z vlastnej skúsenosti a ono je opravdivým príkladom dobrých medziľudských vzťahov, - vyzdvihol primátor Nového Sadu Miloš Vučević, ktorý stredoškolské vzdelanie absolvoval práve na petrovskom gymnáziu.

 

Donácia petrovskému gymnáziu

 

Nový predseda Obce Báčsky Petrovec Srdjan Simić vyjadril potešenie, že prvý rozhovor, ktorý viedol so slovenskou veľvyslankyňou sa vzťahoval na možnosť rozvoja hospodárstva, čiže poľnohospodárstva v petrovskej obci. Zdôraznil, že je hospodársky rozvoj nevyhnutný na otvorenie nových pracovných miest. V mene obce sa poďakoval na vzácnych daroch a vyjadril nádej, že počítače animujú žiakov zapísať sa do nového informatického oddelenia. Prítomných tiež vyzval na ďalšiu spoluprácu.

 

Srdjan Simić

 

Srdjan Simić

 

Po schôdzi si hostia obzreli gymnázium a potom pokračovali do Nového Sadu na Filozofickú fakultu, kde Oddeleniu slovakistiky venovali štyri počítače.

 

Katarína Pucovská

Foto Martin Pucovský

 

Komentárov  

-2 #2 REFORMAnikinka 2016-06-14 11:12
Pozdravujeme vitazov!!! Zaroven dakujeme za pomoc. Očakavame že Aleksander velky pride na slavnosti!!! A Slovaci sa tiež musia pohnut vpred!!! Reforma je SURNE nevyhnutna aj v NRSNM aj v RTV aj v HLAS LUDU.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
-2 #1 Konečnenorth 2016-06-14 00:45
Konečne normálny ľudia ktorí určite niečo aj pre našu opštinu a pokrajinu urobia!!! Iba vpred!!!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články