Sobota v Hložanoch

V Hložanoch včera prebiehali dve podujatia: predpoludním sa začal Turnaj v malom futbale o Putovný pohár Veľvyslanectva Slovenskej republiky a popoludní otvorili jubilejný X. Deň zeleniny. Podujatia prebiehali za horúceho počasia, vcelku však možno povedať, že sa vydarili. Pohár poputoval do Pivnice a aj na Dni zeleniny sa tiež súťažilo a športovalo.

 

Sobota v Hložanoch

 

Sobota v Hložanoch

 

Z iniciatívy Športovej komisie Matice slovenskej v Juhoslávii a Miestnej organizácie v Kysáči roku 1997 sa uskutočnil prvý matičný turnaj v malom futbale o putovný pohár veľvyslanca Slovenskej republiky v Juhoslávii, ktorý sa stal tradičným. Prebieha vždy v inom našom slovenskom prostredí. Vlani bol v Kulpíne a tohto roku sa uskutočnil v Hložanoch. Na turnaji sa zúčastnilo 16 celkov a hralo sa v štyroch skupinách, na dvoch terénoch. Z vlaňajších semifinalistov: Pivnica, Padina, Selenča a Kulpín, dve mužstvá potvrdili vlaňajší úspech: Pivničania a Selenčania aj v tomto roku bojovali o najvyššie umiestnenia. Nakoniec sa víťazstvu potešilo pivnické matičné družstvo.

 

Sobota v Hložanoch

 

Sobota v Hložanoch

 

Sobota v Hložanoch

 

Sobota v Hložanoch

 

Návštevníci Hložian sa na Dni zeleniny mohli zásobiť kvalitnou zeleninou, vrátane tej známej hložianskej babury (hrubostennej papriky), ktorú ministerstvo poľnohospodárstva uznalo za osobitnú odrodu, ale sa aj pobaviť pri varení či jedení kotlíkovej fazuľovice. Pestro upravené stánky domácich pestovateľov, ako aj zeleninárov z okolitých osád a ekologického združenia Ekos z Hložian, si s obdivom všetci obzerali. Obdivovať mohli tiež aj silákov Strongmen Vojvodiny a v tomto roku aj dámy klubu Stena z Petrovca, ktoré tu po prvýkrát predvádzali svoju silu a krásu. Ani cyklistom maglićského Vihoru horúčava neprekážala a Deň zeleniny spestrili ďalším športovým obsahom.

 

Sobota v Hložanoch

 

Sobota v Hložanoch

 

Sobota v Hložanoch

 

Sobota v Hložanoch

 

Členky Spolku žien Slovenka predávali dobošové torty a rôzne koláče. Všetko dobre chutilo a pri hudbe sa po večeri ešte aj veselo tancovalo.

 

Katarína Pucovská

Foto: Martin Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články