Víkend v Kysáči

V Kysáči zajtra usporiadajú dva zvláštne programy: o 19:30 na vedľajších futbalových ihriskách Tatry štartuje Gitariáda Vojvodiny 2016 a v sieni SND o 20,00 MOMS Kysáč ohlasuje ďalšie podujatie: Koncert tradičných ľudových piesní v tradičných ľudových krojoch donských kozákov z Rostova nad Donom, Volnij Don z Ruska a dievčenskej speváckej skupiny Kačurienky zo Slovenskej republiky. Na obe podujatia vstup je voľný.

 

Víkend v Kysáči

 

Na začiatku prvého večera gitariády najprv vystúpia mladé rockové skupiny. Ako zaujímavosť hodno spomenúť, že prvýkrát sa verejnosti predstaví Polyester Jackets, skupina v ktorej náš známy mladý klavirista Marek Stupavský hrá na elektrickej bas gitare a pre ktorú píše texty piesní v angličtine. O 23,00 hodine sa začne koncert skupiny Kerber. V sobotu gitariáda pokračuje o 18,00 hodine vystúpením detskej kapely Music harmony, v pokračovaní na javisko vidu najlepšie bendy z predošlého, tečda piatkového večera a gitariádu uzavrie skupina Crvena jabuka.

 

Víkend v Kysáči

 

Do Kysáča sa gitariáda vrátila vlani, po 40-ročnej prestávke - pred 40 rokmi v Kysáči prebiehala Gitariáda 75.

Rádio-televízia Belehrad vydala z nej gramoplatňu a na jej obálke sa uvádza, že je to prvá oficiálna vojvodinská gitariáda.

Na prvej gitariáde sa zúčastnilo 11 bitových vokálno-inštrumentálnych súborov z Nového Sadu, Starého Bečeja, Báčskeho Petrovca, Báčskej Palanky, Kaća a Kysáča a o rok neskoršie, na druhú, a žiaľ aj poslednú gitariádu, sa prihlásilo až 23 skupín.

Túžba obnoviť festival bola nadostač silná a obnovená gitariáda bola zrealizovaná 11.-ho a 12.-ho septembra roku 2015. Milovníci tohto druhu hudby si pochvaľujú, že sa v začatej práci pokračuje.

A nech sa v tom darí!

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články