Melanchólia

Tohtoročný 36. Festival populárnej hudby Zlatý kľúč Selenča 2016 ponúkol 12 nových piesní. Zvíťazila skladba Melanchólia Padinčana Vlastimíra Povolného, ktorý je zároveň autorom textu a jeho interpretom. Najlepšou interpretkou bola Petrovčanka Andrea Lačoková. Cenu za najkrajší text udelili Anete Lomenovej (Keď sa nasýtia tvoje ruky mojich pier). Cenu obecenstva si vyspievala Anna Berediová. Druhú cenu odbornej poroty získala pieseň Čas Samuela Kováča ml. a tretiu skladba Kniha života Miroslava Zvaru.

 

Selenčanka Anna Berédiová si vyspieval Cenu obecenstva a spievala pieseň Jána Zvaru Keď sa nasýtia tvoje ruky mojich pier za ktorý Aneta Lomenová získala Cena pre najlepší text piesne

 

Selenčanka Anna Berédiová si vyspieval Cenu obecenstva a spievala pieseň Jána Zvaru Keď sa nasýtia tvoje ruky mojich pier za ktorý Aneta Lomenová získala Cena pre najlepší text piesne

 

Debutant Vlastimír Povolný, autor a textár piesne Melanchólia, svoju skladbu sám aj zaspieval a stal sa víťazom festivalu populárnej hudby Zlatý kľúč 2016.

 

 

Andrea Lačoková si skladbou Ondreja Pavčoka Niekoľko slov pre teba vyspievala Cenu za interpretáciu

 

 

Odborná porota pracovala v zložení Aleksandar Dujin, Anna Medveďová a Ervin Malina. Texty hodnotila Katarína Melegová-Melichová.

Festival moderovala Svetlana Surová.

Umeleckou riaditeľkou Festivalu bola Slovenka Benková-Martinková a organizátorom Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny, Ústav pre kultúru vojvodinských Slovákov, Miestne spoločenstvo Selenča a Obec Bač.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články