Melanchólia

Tohtoročný 36. Festival populárnej hudby Zlatý kľúč Selenča 2016 ponúkol 12 nových piesní. Zvíťazila skladba Melanchólia Padinčana Vlastimíra Povolného, ktorý je zároveň autorom textu a jeho interpretom. Najlepšou interpretkou bola Petrovčanka Andrea Lačoková. Cenu za najkrajší text udelili Anete Lomenovej (Keď sa nasýtia tvoje ruky mojich pier). Cenu obecenstva si vyspievala Anna Berediová. Druhú cenu odbornej poroty získala pieseň Čas Samuela Kováča ml. a tretiu skladba Kniha života Miroslava Zvaru.

 

Selenčanka Anna Berédiová si vyspieval Cenu obecenstva a spievala pieseň Jána Zvaru Keď sa nasýtia tvoje ruky mojich pier za ktorý Aneta Lomenová získala Cena pre najlepší text piesne

 

Selenčanka Anna Berédiová si vyspieval Cenu obecenstva a spievala pieseň Jána Zvaru Keď sa nasýtia tvoje ruky mojich pier za ktorý Aneta Lomenová získala Cena pre najlepší text piesne

 

Debutant Vlastimír Povolný, autor a textár piesne Melanchólia, svoju skladbu sám aj zaspieval a stal sa víťazom festivalu populárnej hudby Zlatý kľúč 2016.

 

 

Andrea Lačoková si skladbou Ondreja Pavčoka Niekoľko slov pre teba vyspievala Cenu za interpretáciu

 

 

Odborná porota pracovala v zložení Aleksandar Dujin, Anna Medveďová a Ervin Malina. Texty hodnotila Katarína Melegová-Melichová.

Festival moderovala Svetlana Surová.

Umeleckou riaditeľkou Festivalu bola Slovenka Benková-Martinková a organizátorom Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny, Ústav pre kultúru vojvodinských Slovákov, Miestne spoločenstvo Selenča a Obec Bač.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články