Klára Babka vystavuje v Bratislave

Dňa 19. januára v BIBIANE – Medzinárodný dom umenia pre deti – v Malej galérii na Panskej 41 v Bratislave, usporiadali vernisáž s názvom Obrázky z Kovačice. Ide o prvú samostatnú výstavu Kláry Babka, na ktorej táto kovačická insitná maliarka vystavuje umelecké predmety a maľby, ktoré technikou akryl namaľovala minulý rok. Za prítomnosti značného počtu milovníkov umenia výstavu otvoril riaditeľ BIBIANY Peter Tvrdoň. Obrázky z Kovačice si návštevníci budú môcť obzrieť do 5. marca.

 

Klára Babka vystavuje v Bratislave

 

Klára Babka vystavuje v Bratislave

 

Klára Babka sa narodila roku 1960 v Debeljači. Po vydaji za Pavla Babku sa roku 1980 presťahovala do Kovačice, kde sa postupne oboznamovala s tvorbou kovačických insitných maliarov.

 

Klára Babka vystavuje v Bratislave

 

Klára Babka vystavuje v Bratislave

 

Začala sa zapájať do aktivít Galérie Babka a postupne si vybudovala vlastný štýl maľovania, pričom témou jej obrazov je príroda a krajina v Kovačici. Po prvýkrát vystavovala v rámci kolektívnej výstavy miniatúr v roku 2001 v Galérii Babka v Kovačici a o rok neskôr aj v Paríži, v sídle UNESCO. Svoju tvorbu prezentovala tiež aj v rámci kolektívnych výstav v Bruseli, New Yorku, Tokiu, Berlíne, Bratislave a v minulom roku v Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch.

 

Klára Babka vystavuje v Bratislave

 

Milovníkom insitného umenia zo Slovenska je už známa z viacerých spoločných výstav, avšak toto je jej prvá samostatná výstava na Slovensku. Je samouk a pri maľovaní používa techniky olej a akryl na plátne, suchý pastel, akvarel a gvaž. V minulosti tiež pomaľovala niekoľko bábik Kiwanis.

S Pavlom Babkom majú syna Ivana, ktorý je tiež angažovaný v rodinnej galérii Babka Kovačica.

 

Marián Potrok

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články