Vyčistime si Begej

Verejnosť na celom svete si každoročne 22. marca pripomína Svetový deň vody. Témou Svetového dňa vody 2017 je odpadová voda. Viac ako osemdesiat percent odpadových vôd na celom svete prúdi späť do ekosystému bez akejkoľvek úpravy. Povrchové a podzemné vody sa tak čoraz viac znečisťujú. Vodné toky si znečisťujeme aj vypúšťaním a vyhadzovaním do nich rôzneho pevného odpadu. Mladí uvedomelí Petrovčania si zaumienili očistiť Begej práve od takého znečistenia. Z YMCA Serbia informujú, že akcia bude v sobotu 25. marca so začiatkom o 10,00 h. Zraz bude pred pomníkom na Námestí slobody.

 

Vyčistime si Begej

 

Pozývajú všetkých: „Ahojte priatelia ekológie a environmentalistiky. Pri príležitosti Svetového dňa vody by sme radi priložili ruku k dielu aj my, mladí ľudia z YMCA Serbia. Preto sme vymysleli malý projekt: VYČISTIME SI BEGEJ. Z koryta riečky by sme povyťahovali plastové fľaše a všakovaký iný odpad, ktorý sa tam nazbieral. Pripojte sa. Prineste si, prosím, hrable a dobrú náladu. Rukavice, vrecia a občerstvenie zabezpečí obec."

 

Vyčistime si Begej

 

Lekno biele rastie v stojatých alebo pomaly tečúcich vodách

 

Lekno biele rastie v stojatých alebo pomaly tečúcich vodách

 

Vodné toky si treba chrániť. Ak pretekajú cez dedinu, treba im venovať ešte väčšiu pozornosť. V urbánnych prostrediach rieky sú ozdobou miest. Aj Begej v Petrovci by iste mohol byť krajší, keby sa mu venovala náležitá pozornosť. Potvrdené je, že aj lekno biele by v ňom mohlo rásť. Starostliví občania bývajúci popri Begeji si ho pred svojimi domami dávnejšie zasadili.

 

Katarína Pucovská

Foto: Martin Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články