Ander z Košíc v Padine

Centrálne oslavy Padiny sa uskutočnia druhý augustový týždeň v priestoroch futbalového klubu Dolina Padina. Program v tomto roku bude obohatený vystúpením legendy humorného slova Anderom z Košíc, zo Slovenska. Vystúpenie sa uskutoční dňa 12. augusta o 20.30 hod. Vstup bude VOĽNÝ. Organizačný výbor osláv Padiny čo najsrdečnejšie pozýva na viacej, ako 100 minútový program vynikajúceho slovenského humoristu, ktoré bude spestrené vystúpením dueta Duo Šarm a podaním slovenských ľudových pesničiek. Programom, ktorým sa Ander z Košíc predstaví v Padine sa predstavil aj Slovákom v Austrálii. Okrem vystúpenia je pripravený predaj Anderovej tvorby, autogramiáda, kto bude mať záujem o fotografovanie, može využiť túto priležitosť.

 

Ander z Košíc v Padine

 

Pri príprave vystúpenia Andera z Košíc, ktoré sa plánovalo pred troma mesiacmi, sa plánovalo, že sa budú predávať vstupenky. Počiatočné plagáty o predaji vstupeniek boli vyvesené v Padine a Kovačici. Organizačný výbor osláv Padiny zasadal až po dohodnutom termíne vystúpenia Andera z Košíc a dohodol, že centrálne oslavy budú v tom víkende, ako vystúpenie Andera. Na základe týchto skutočností sa predseda obce Milan Garašević vyjadril, že sa na centrálných oslavách nikdy nepredávali a ani nebudú predávať vstupenky. Obec Kovačica finančne podporí vystúpenie slovenského humoristu.

 

Duo Šarm

 

Duo Šarm

 

A kto sa skrýva za Anderom z Košíc? Ján Pisančin, 76-ročný humorista, ktorý je je populárny slovenský komik a ľudový rozprávač. Postava Andera vznikla v dedinke Rákoš pri Revúcej.

Od roku 1992 je slobodným umelcom. Najčastejšie vystupuje na javisku, prípadne vydáva svoje monológy na kazetách, rozprávaných v špecifickej podobe východoslovenskeho zemplinskeho nárečia. Pri vystúpeni na javisku máva sivý, ošúchaný a pokrčený oblek a klobúk. Vyšlo mu 9 kaziet, ktoré sú obľúbené medzi Slovákmi.

Ander ostáva v Padine aj v nedeľu, zúčastní sa tradičnej Gulašiády, ako člen hodnotiacej poroty. Navštívi Slovenské etno múzeum Petráš, studňu, stretne sa s organizačným výborom osláv, insitnými maliarmi... Program pre Andera z Košíc , ktorý sa pripravuje s cieľom predstaviť Padinu, ako najslovenskejšiu dedinu na svete je otvorený všetkým Padinčanom v Padine. Môžete svoje návrhy predložiť na organizačnom výbore osláv.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Daniela Ďurašová

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články