SNS, sobota, 40°C...

...nebolo teda ľahko ani návštevníkom a ako bolo účastníkom programu, to si sotva môžeme aj predstaviť. Tí, čo vystupovali v klimatizovaných miestnostiach iste všetko ľahšie zvládali, avšak tí, čo museli celé hodiny byť na 40°C v naškrobených sukniach a viacerých podsukniach, alebo v zimnom kroji, či v pánskych šatách s viazankou... tým veru nebolo ľahko. Napriek všetkému, za nami je aj druhý slávnosťový deň a mnohým sa uľavilo, že sa všetko pomerne úspešne zrealizovalo.

Deň sa začal futbalovým turnajom mladších pionierov a predpoludnie bolo vyhradené pre matičiarov, ktorí v klimatizovanej sieni SVD absolvovali tradičné Slávnostné zasadnutie Zhromaždenia MSS. Začalo sa hymnou SNS Po nábreží koník beží, ktorú tentoraz zaspieval Komorný zbor Musica Viva pod vedením Marieny Stankovićovej-Krivákovej.

Po najväčšej horúčave sa na námestí začínal Jarmok umenia. Tropická horúčava mnohých odradila od tohto podujatia, avšak tí odvážnejší mali čo vidieť, niečo si kúpiť, alebo sa aspoň stretnúť so známymi. Nebolo ľahko ani súťažiacim vo varení zajačieho paprikáša, ktorí sa „vyhrievali" popri ohníkoch pod kotlami.

 

SNS, sobota, 40°C...

 

SNS, sobota, 40°C...

 

Ľahšie to mali účastníci Medzinárodného kongresu diabetikov, Stretnutia slovenských dolnozemských učiteľov a prítomní na prezentácii kníh slovenských autoriek v organizácii ASSŽ, keďže tieto podujatia prebiehali vo veľkej sieni obce. Deň otvorených dverí chrámu Božieho SEAVC v Petrovci a prezentácia Cirkevného zboru s vystúpením spevokolu, nejednému návštevníkovi Jarmoku umenia bol aspoň chvíľkovým útočiskom v príjemnom chládku.

Vyhodnotenie 7. kola fotosúbehu ÚKVS – Obdobie detstva prebiehalo v reštaurácii Aroma a na fotosúbeh bolo zaslaných 429 starých fotografií 28 zberateľov. V predsieni Slovenského vojvodinského divadla v Báčskom Petrovci otvorili výstavu pod názvom Ľudové hudobné nástroje na Slovensku a prezentovali monografiu Kľakovská dolina.

Večerný gala koncert našich folklórnych súborov Z batôžka minulosti do vena budúcnosti prebiehal na ihriskách ZŠ a bol štandardne dobre navštívený. Na ňom vystúpilo 12 folklórnych súborov a návštevníkov pobavili tiež aj herci s veselými scénkami. Program sa ukončil spoločným záverečným spevom Po nábreží...

 

SNS, sobota, 40°C...

 

SNS, sobota, 40°C...

 

Viac fotografií zo všetkých troch dní SNS zverejníme náhradne v našej fotogalérii.

 

Katarína Pucovská

Foto Martin Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články