História Kulpína

Kolorit dolnozemcov z Vojvodiny

..."Kolorit dolnozemcov z Vojvodiny okrášľuje sveta kúty od Melbournu po Toronto, nuž a medzitým najmä v Európe – v ich materskej vlasti predkov – v súčasnom Slovensku, ale aj Nemecku či inde. Čo je akiste pozoruhodné, svet ich nielenže zaznamenáva, akceptuje, ale ich aj vďaka umeleckým sklonom a emotívnosti ich kumštu aj zaslúžene obdivuje." Uvádza portál Slovenské zahraničie https://www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/3033/lesy-a-roviny-michala-durovku-v-zeneve ozrejmujúc, že v švajčiarskej Ženeve do 23. júna 2019 vystavoval výtvarník Michal Ďurovka z Kysáča. A Dolenjski list zo Slovinska píše o výtvarnom tábore v Trebnji, na ktorom sa zúčastnil aj náš insitný maliar Martin Pap z Padiny.

 

Kolorit dolnozemcov z Vojvodiny

 

Kolorit dolnozemcov z Vojvodiny

 

Na vernisáži obrazov Lesy a doliny akademického maliara Michala Ďurovku v súkromnej Galérii Tibora Strahleho v Ženeve sa zúčastnili okrem samotného umelca aj kurátor Vladimír Valentík, Milina Sklabinská z Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ako aj priatelia výtvarníka.

Sedem maliarov samoukov , nazývaných aj naivní maliari, polovicou júna pobudli v slovinskom meste Trebnje, kde sa zúčastnili na 52. Medzinárodnom umeleckom tábore. Umelci boli z Francúzska, Iránu, Talianska, Nemecka, Srbska a Slovinska. V Trebnji pobudli týždeň a medzi nimi bol aj náš insitný maliar Martin Pap z Padiny.

Viac TU: https://www.dolenjskilist.si/2019/06/10/220697/novice/dolenjska/Sedem_samorastnikov_sedem_dni_na_taboru/?fbclid=IwAR0QPtRD-_mEg05CgoyjjRYcTEiapH-cGGbqvULsk0ahUlfCweuu36uO1zk

 

kp

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články