Knižnica v Kulpíne

IN MEMORIAM - Želimír Hriešik (1978 – 2019)

V stredu 6. novembra vo veku 41 rokov náhle a nečakane zomrel Želimír Hriešik, predseda Kolkárskeho klubu Slávia z Kovačice. Narodil sa 7. marca 1978 v Pančeve. V Kovačici navštevoval základnú a strednú školu. Venoval sa súkromnému podnikaniu a od 2. decembra 2012 bol predsedom Kolkárskeho klubu Slávia v Kovačici. Ešte predtým sa stal športovým dopisovateľom slovenského týždenníka Hlas ľude, kde pravidelne informoval čitateľov o aktivitách tohto klubu.

 

IN MEMORIAM - Želimír Hriešik (1978 – 2019)

 

Počas jeho predsedania kovačické kolkárstvo zaznamenalo významný pokrok. Celok sa dostal do vyššej súťaže a momentálne hrá v prvej lige Srbska – vojvodinská skupina, a razí si cestu do Super ligy Srbska. Bol tiež zakladateľom ženského kolkárskeho klubu Slávia, ktorý tiež mieri k najvyššiemu rebríčku súťaže. Vďaka jeho obetavosti v Kovačici sa kolkárstvo spopularizovalo aj medzi deťmi a mladými ľuďmi. Kovačica má momentálne najpočetnejší mládežnícky kolkársky tím v krajine.

Želimír Hriešik sa významne podieľal aj pri zakladaní ženského kolkárskeho klubu v Padine. Bol jedným z iniciátorov rekonštrukcie kovačickej kolkárskej sály, ktorá od minulého roku spĺňa podmienky súťaží v najvyššej lige. Aktívny a rešpektovaný bol aj v pokrajinských a republikových kolkárskych zväzoch. Počas posledných dvoch funkčných období bol členom Správnej rady Kolkárskeho zväzu Vojvodiny.
Želimír Hriešik bol pochovaný vo štvrtok 7. novembra na kovačickom cintoríne.

Česť jeho pamiatke!

 

Zdroj: RtvOK

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články