Staré názvy

Vyberáme z bohatej ponuky

Kolektív kreatívnych amatérov Kokram z Kovačice dnes uviedol novú divadelnú hru Dragana Karlečíka Nový Protheus. Zajtra v ZŠ Jána Čajaka v Petrovci bude prebiehať stretnutie slovenských dolnozemských žiakov pod názvom Mladí dolnozemci – tvorba a priateľstvo predovšetkým. V sobotu v Petrovci usporiadajú Mama bazár, v Pivnici divadelné predstavenie Zabudla som, v Kovačici program Dedina kovaná v čase a vo Vojlovici spevácky festival Vyšli hviezdy od Dunaja.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

Divadelné predstavenie Nový Protheus, ktoré dnes v Dome Kultúry v Kovačici premiérovo predviedli ochotníci KOKRAM-u režírovala mladá režisérka z Kysáča Svetlana Gašková a predlohu nacvičili podľa nového textu Dragana Karlečíka. Zahrali už osvedčení kokramoví herci, medzi ktorých pribudli aj dvaja debutanti.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

V nadväznosti na minuloročné stretnutie slovenských dolnozemských žiakov v piatok 29. septembra 2017 na Základnej škole Jána Čajaka v Petrovci bude ďalšie stretnutie slovenských dolnozemských žiakov pod názvom Mladí dolnozemci – tvorba a priateľstvo predovšetkým (tvorivé dielne na udržiavanie slovenskosti). Seminár je určený pre žiakov 2. stupňa a učiteľov slovenčiny zo základných škôl z Nadlaku (Rumunsko), Békešskej Čaby (Maďarsko), Iloka (Chorvátsko) a z petrovskej školy. Zameraný je na udržiavanie a rozvoj národného a jazykového povedomia a kultúrnej identity slovenských dolnozemských žiakov. Koordinátorkou projektu je Mária Andrášiková, predsedníčka Asociácie slovenských pedagógov.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

Mamy Petrovčanky a Združenie pre rozvoj rurálnej turistiky Petrovillage pozývajú na 3. Mama bazár. Prebiehať bude v sobotu 30. septembra so začiatkom o 15. hodine. Na ňom sa bude môcť predať alebo kúpiť použité detské oblečenie, obuv, hračky, knihy...a bude aj dobročinná zbierka oblečenia. Centru pre sociálnu prácu je potrebné oblečenie pre deti do 15. rokov a predovšetkým oblečenie a veci pre bábätká. Mama bazár usporiadajú v Turistickej organizácii (v starej základnej škole) v Báčskom Petrovci.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

Divadlo Janka Čemana z Pivnice v sobotu večer o 20. h predstaví hosťujúce divadlo zo Slovenska, ktoré vystúpi s inscenáciou Zabudla som. Hra mladej autorky Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej otvára témy viacgeneračného rodinného spolužitia a túžby oslobodiť sa. Mladá generácia túži vymaniť sa z područia lásky a príkazov svojich rodičov. Chce rozprestrieť krídla a letieť... Na druhej strane, starnúca generácia si vyžaduje viac pozornosti, starostlivosti a pomoci... A v strede je tá, ktorá to má všetko zvládnuť. Vedieť sa rozdať a pritom zostať sama sebou. Len nie vždy má dosť sily... Trpko-smiešny príbeh... v podaní členov súboru Divadlo Tesáre zo Slovenska.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

V sobotu večer o 20,30 h na nádvorí Miestneho spoločenstva v Kovačici bude kultúrno-umelecký program Dedina kovaná v čase. Účinkujú: Folkórny súbor Rozmarín, spevácke skupiny pod vedením Milinky Čížikovej: Perla a Bardáňsky furman, ľudový orchester Daniela Cicku, a herci KOKRAM-u. Scenár a réžia: Ivana Svetlíková.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

Vo Vojlovici v sobotu usporiadajú druhý Vojlovický spevácky festival Vyšli hviezdy od Dunaja. Prebiehať bude v Spomienkovom dome so začiatkom o 19. hodine.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň

1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

 

Posledné komentáre

Posledné články