Kulpínska svadba

IN MEMORIAM - Želimír Hriešik (1978 – 2019)

V stredu 6. novembra vo veku 41 rokov náhle a nečakane zomrel Želimír Hriešik, predseda Kolkárskeho klubu Slávia z Kovačice. Narodil sa 7. marca 1978 v Pančeve. V Kovačici navštevoval základnú a strednú školu. Venoval sa súkromnému podnikaniu a od 2. decembra 2012 bol predsedom Kolkárskeho klubu Slávia v Kovačici. Ešte predtým sa stal športovým dopisovateľom slovenského týždenníka Hlas ľude, kde pravidelne informoval čitateľov o aktivitách tohto klubu.

 

IN MEMORIAM - Želimír Hriešik (1978 – 2019)

 

Počas jeho predsedania kovačické kolkárstvo zaznamenalo významný pokrok. Celok sa dostal do vyššej súťaže a momentálne hrá v prvej lige Srbska – vojvodinská skupina, a razí si cestu do Super ligy Srbska. Bol tiež zakladateľom ženského kolkárskeho klubu Slávia, ktorý tiež mieri k najvyššiemu rebríčku súťaže. Vďaka jeho obetavosti v Kovačici sa kolkárstvo spopularizovalo aj medzi deťmi a mladými ľuďmi. Kovačica má momentálne najpočetnejší mládežnícky kolkársky tím v krajine.

Želimír Hriešik sa významne podieľal aj pri zakladaní ženského kolkárskeho klubu v Padine. Bol jedným z iniciátorov rekonštrukcie kovačickej kolkárskej sály, ktorá od minulého roku spĺňa podmienky súťaží v najvyššej lige. Aktívny a rešpektovaný bol aj v pokrajinských a republikových kolkárskych zväzoch. Počas posledných dvoch funkčných období bol členom Správnej rady Kolkárskeho zväzu Vojvodiny.
Želimír Hriešik bol pochovaný vo štvrtok 7. novembra na kovačickom cintoríne.

Česť jeho pamiatke!

 

Zdroj: RtvOK

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články