FK Kulpín

Cena Janka Hodoliča 2021

Dnes predpoludním na Fakulte technických vied v Novom Sade prebiehala 13. Medzinárodná vedecká konferencia ETIKUM 2021, usporiadateľsky podpísaná Departmánom pre výrobné strojníctvo. V čase keď bola koncipovaná, v roku 2006, konferencia mala definovanú informačno-edukačnú a vedecko-odbornú dimenziu. Dnešná plenárna časť konferencie bola venovaná, okrem iného, aj spomienke na jej ideového tvorcu a zakladateľa Janka Hodoliča, vysokoškolského profesora a pedagóga, vedca a výskumníka, odborníka na celý rad oblastí strojníctva a environmentalistiky, autora vyše 450 vedeckých prác, početných učebníc a monografií, nositeľa vedeckej hodnosti doctor honoris causa Technickej univerzity v Košiciach. Rok po úmrtí prof.Dr Janka Hodoliča, v roku 2016, bola ustanovená cena pre najlepšiu prácu mladého výskumníka - Cena prof.Dr Janka Hodoliča. Odovzdáva sa v prvý deň konferencie a tohto roku ju udelili Zorane Lanc. Pri slávnostnom udeľovaní ceny aj v tomto roku bola prítomná rodina Janka Hodoliča: manželka Jarmila a syn Andrej s dcérou Lenkou.

 

Foto: ETIKUM 2021

 

Foto: ETIKUM 2021

 

Foto: ETIKUM 2021

 

Foto: ETIKUM 2021

 

Foto: ETIKUM 2021

 

Janko Hodolič, promovaný inžinier strojárstva a doktor technických vied, riadny profesor Fakulty technických vied, prodekan pre vedu a medzinárodnú spoluprácu, vedúci Laboratória pre metrológiu, kvalitu, prípravky a environmentálne inžinierstvo Ústavu výrobného inžinierstva Fakulty technických vied Univerzity v Novom Sade... hosťujúci profesor na univerzitách v Bratislave, v Košiciach a Skalici... Bol medzinárodne uznávaný odborník v oblasti automatizácie inžinierskych prác, výrobnej metrológie a kvality pružných výrobných systémov. V poslednom období sa zameriaval na inžinierstvo ochrany životného prostredia s dôrazom na teóriu a prax.

 

Cena Janka Hodoliča 2021

 

Cena Janka Hodoliča 2021

 

Janko Hodolič sa narodil 9. augusta 1950 v Pivnici a zomrel 6. decembra 2015 v Novom Sade. Pochovaný je v Báčskom Petrovci.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

Zlatko Benka (1951)
Najvyšší čas (úryvok)

Najvyšší čas je čas dnešný
čo dovoľuje klíčeniu
lomcovať nami ako víchor
Sebou už nemôžeme byť
nech dnešok
akokoľvek páchne zajtrajškom
Len skrze slovo sa púšťame na púť
na cestu mladučkú
kľukatiacu sa veselo
po veľkej dlani sveta
Do hlbokého snehu neba
raz navždy vyrúbanej
Najvyšší čas až zajtra
keď zo sna vystúpime
a rovno na dúhu

Posledné komentáre

Posledné články