Dejiny školy

Drastické opatrenia

Zákaz pohybu: v mestách osobám starším od 65 a na vidieku od 70 rokov, policajná hodina od 20. – 5. h, vojsko na uliciach, tresty za porušenia budú vysoké. Predvolebné aktivity sa prerušujú. Uvažuje sa o zrušení medzimestskej a mestskej dopravy. Čína nám zašle veľkú pomoc, pomoc a odborníci prichádzajú do Srbska v sobotu. Potravín máme nadostač. Toto je dvanásty deň, dnes máme 72 nakazených. Tieto a ďalšie mimoriadne opatrenia a informácie zverejnil dnes srbský prezident Aleksandar Vučić a premiérka Ana Brnabićová.

 

Drastické opatrenia

 

V priamom príhovore dnes večer prezident a premiérka zverejnili nové opatrenia, ktoré vláda prijala na boj proti šíreniu koronavírusu. Zdôvodnili, že zaviedli drastickejšie, „najťažšie" opatrenia, s cieľom zabrániť šíreniu vírusov a predísť väčším stratám na ľudských životoch. Naliehali na diaspóru, aby neprichádzala do Srbska, spresňujúc, že do našej krajiny za posledné dva dni vstúpilo 35.376 našich občanov žijúcich v zahraničí, najviac z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. Mnohí nerešpektovali príkazy samoizolácie a to sa bude trestať.

Veľký počet našich seniorov včera nevážne bral vládne odporúčania a opatrenia, dnes už situácia bola trochu lepšia, ale ešte stále to nie je dosť dobré. Zhodnotili Vučić a Brnabićová uvádzajúc, že sa situácia týkajúca sa koronavírusu v Srbsku komplikuje. Od dnešného rána výučba prebieha prostredníctvom RTS a školy takýmto spôsobom pokračujú s prácou. Učitelia musia byť v kontakte s rodičmi, keďže bude aj známkovanie, testy a malá maturita. Premiérka vyzvala rodičov, aby to pochopili vážne. Deti musia sledovať hodiny a potom si robiť domáce úlohy, – povedala Brnabićová.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články