Istorija škole

Vianočné trhy

V poradí štvrté Vianočné trhy v Padine usporiadali v nedeľu 15. decembra. Dnes prebiehal Vianočný trh v Hložanoch. Zajtra o 13.h sa začnú Vianočné trhy v Kovačici a o 14. h v Báčskom Petrovci... Vianočné trhy lákajú a ponúkajú nielen predaj a nákup typického vianočného tovaru: darčekov, vianočného pečiva, kvetinových dekorácií, ľudovoumeleckých výrobkov, jedla, vareného vína, občerstvenia... ale aj kultúrny program, dobročinný bazár, betlehem... Snažia sa prispieť k vytvoreniu sviatočnej atmosféry v meste. Sú vzácnou príležitosťou na stretnutia priateľov a známych pri varenom víne, punči, káve či čaji.

 

Na Vianočných trhoch v Bratislave maštaľ a živé ovečky

 

Na Vianočných trhoch v Bratislave maštaľ a živé ovečky

 

Zajtrajší program Vianočných trhov v Báčskom Petrovci

 

Zajtrajší program Vianočných trhov v Báčskom Petrovci

 

V Starej Pazove na novej fare v 3. adventnú nedeľu 15. decembra 2019 zorganizovali dobročinný Vianočný bazár. Po ukončení tohto už tradičného podujatia zborový kňaz Igor Feldy napísal: „Ďakujeme Pánu Bohu za vyslišanie mnohých modlitieb za požehnaný a úspešný Vianočný bazár. Z koncertov, Vianočnej reštaurácie a desiatkov z Bazáru, ako aj darov jednotlivcov sa zozbieralo dosť financií, aby sme aj tento rok dve chudobné deti z Keni - Terézku a Joshuu mohli preniesť cez ešte jeden rok života v škole v živote dôstojnom človeka."

Turistická organizácia Obce Kovačica, s podporou obecného vedenia už niekoľko rokov organizuje Vianočné trhy, pre ktoré prichystá kryté jarmočné šiatre, v ktorých ponúka zdarma stánky pre vystavovateľov a pre potešenie detí angažuje Deda Mráza. Ten ulicami mesta rozdáva cukríky. Tak bude aj zajtra a zverejnená je aj trasa, ktorou sa Dedo Mráz bude pohybovať od 9,00 – 13,00 h.

 

Vianočné trhy

 

Vianočné výstavy a bazáre sa organizujú aj v školách, cirkevných zboroch, alebo aj v spolkoch.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články