Slovenské Gymnázium v Báčskom Petrovci

Početná kulpínska futbalová rodina

Šport alebo telesné cvičenie je nevyhnutné, ak chceme viesť zdravý život a vyhnúť sa určitým zdravotným problémom. Je to kľúčové, pokiaľ ide o dosiahnutie rozvoja po fyzickej aj psychickej stránke. Preto je dôležité, aby rodičia vštepovali svojim deťom lásku k športu a fyzickému cvičeniu už od malička. Radia tak odborníci, ktorí v súčasnej dobe šport propagujú aj z dôvodov, lebo sa deti čoraz menej hýbu a čoraz viac času trávia pred počítačmi, čo môže negatívne ovplyvniť ich rozvoj. V kulpínskom futbalovom klube sa pochvalne zmieňujú o spolupráci s rodičmi, ich uvedomelosti a obetavosti usmerniť deti na zdravú športovú dráhu. Aj vďaka tomu v klube majú okolo 50 malých hráčov vo veku od 6 do 11 rokov a za posledné dva roky sa v práci s deťmi veľa dosiahlo. Týmto spôsobom si pomaly budujú aj pevný základ, ktorý je aj veľkou zárukou, že si v Kulpíne vychovajú budúcich dobrých futbalistov a nebudú musieť vyhľadávať hráčov za chotárom.

 

Početná kulpínska futbalová rodina

 

Početná kulpínska futbalová rodina

 

Početná kulpínska futbalová rodina

 

„Vzhľadom na to, že sme za nereálnych okolností v minulej sezóne vypadli z „PFL Sombor" ako 11. tím z 18 klubov (z ligy vypadlo až 7 tímov), rozhodli sme sa výrazne omladiť mužstvo, byť oporou domácich hráčov a tým znížiť náklady pre cezpoľných futbalistov bez akéhokoľvek cieľa za každú cenu vrátiť sa do ligy, z ktorej sme nezaslúžene vypadli," hovorí predseda FK Kulpínu Nenad Zamfirović a dodáva, že momentálne súťažia v Medziobecnej futbalovej lige Báčska Palanka, kde sa umiestnili v hornej časti tabuľky.

„Máme schopné deti, ktoré už za toto krátke obdobie robia veľké pokroky a dosahujú fenomenálne výsledky na silných turnajoch po celej našej pokrajine a momentálne sú na 1. mieste v súťažnej lige „OFS Báčska Palanka," uviedol predseda klubu s poznámkou, že od apríla doteraz absolvovali zo 50 stretnutí v stovke priateľských, majstrovských či turnajových zápasov pod dohľadom trénera profesora Momčila Jovanovića. Klub sa deťom snaží poskytnúť rovnaké podmienky ako majú v tých najlepších futbalových školách v regióne. V budúcnosti do nich klub bude investovať ešte viac, aj pozornosti a aj finančných prostriedkov, pretože uvažuje dlhodobo.

„Treba si uvedomiť, že bez našich detí a neskôr domácich futbalistov v seniorskej súťaži nemôže fungovať žiaden malý dedinský klub so skromnými finančnými prostriedkami," uvažuje tak Nenad Zamfirović a dúfa, že aj lokálne a obecné orgány budú mať viac pochopenia pre ich činnosť.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

Zlatko Benka (1951)
Najvyšší čas (úryvok)

Najvyšší čas je čas dnešný
čo dovoľuje klíčeniu
lomcovať nami ako víchor
Sebou už nemôžeme byť
nech dnešok
akokoľvek páchne zajtrajškom
Len skrze slovo sa púšťame na púť
na cestu mladučkú
kľukatiacu sa veselo
po veľkej dlani sveta
Do hlbokého snehu neba
raz navždy vyrúbanej
Najvyšší čas až zajtra
keď zo sna vystúpime
a rovno na dúhu

Posledné komentáre

Posledné články