Slovenské insitné umenie zo Srbska - Slovenský jazyk

PDvK – Šachový turnaj

Náplň Predslávnosťových dní v Kulpíne (PDvK) – vstupných akcií Slovenských národných slávností, – bývala spravidla bohatá a vždy prebiehali v posledný júlový víkend. Keďže sa v rámci nich koná aj Deň Kulpína a Svadba voľakedy a dnes, viaceré podujatia sa časovo kryli. Organizátori sa preto rozhodli rozvrhnúť akcie na dva víkendy. Tak v minulú sobotu 23. júla prebiehal výtvarný tábor a v nedeľu 24. júla šachový turnaj. Predseda kulpínskych šachistov Radoslav Kolarski si pochvaľuje také rozhodnutie a nový termín turnaja a spokojný je aj s jeho tohtoročným priebehom. Na turnaji sa zúčastnilo 26 šachistov, hrali sa 15-minútovky, súťažili aj mládežníci a hráči boli aj so susedných obcí, z Báču a Báčskej Palanky. Rozhodcami boli Rastislav Širka a Dušan Vida.

Súťažili jednotlivci v kategóriách dospelých a mládeže. Prvé tri miesta v kategórii dospelých obsadili:

3.Matej Marčok (B. Petrovec)

Najlepší hráč z Báčskopetrovskej obce bol Pavel Marčok a najlepší hráč z Kulpína Petar Radosavljev. Podľa pravidiel turnaja každý víťaz mal právo iba na jednu odmenu. Turnaj prebiehal v hostinci Dane.

Podľa slov Radoslava Kolarského turnaj bol ratingový a predstavoval pekný úvod pre veľký medzinárodný turnaj v Petrovci, ktorý tradične býval počas Slovenských národných slávností, avšak v tomto roku sa uskutoční po slávnostiach 28. augusta.