Domovská

Pohár pre FK Kulpín

Víťazom Pohára OFS Báčska Palanka pre sezónu 2023-24 je FK Kulpín. Vo finálovom zápase bojovný tím Sinišu Stanivuka porazil FK Budúcnosť Parage 2:0 (0:0) a získal tak prvý pohár tejto súťaže a prvý pohár sezóny. Dva aktuálne najlepšie umiestnené tímy Oblastnej ligy Sombor z územia OFS Báčska Palanka skrížili oštepy. Zápas sa hral na štadióne Slavka Maletina – Vavu v Báčskej Palanke pred 300 divákmi. Rozhodca Milešević dal dve červené karty: jednu Plavšićovi (Kulpín) a druhú Stojkovićovi (Budúcnosť). Žlté karty: Mladenović, Mitrović, Trojanović, Plavšić, Balinović, Zelen, Končar (Kulpín); Radaković, Stojković, N. Jelić, Stokić (Budúcnosť).

 

Pohár pre FK Kulpín

 

FK KULPÍN: Mladenović, Mitrović (Bokan), Valentík, Knežević, Mrđan, Trojanović (Končar), Plavšić, Balinović, Veselinović, Zelen, Stamenković. Tréner: Siniša Stanivuk.

FK BUDÚCNOSŤ: Dražić, Radaković, S. Jelić, Stojković, Kovačević, N. Jelić, Kulić, Gajdobranski, Stokić, Trivunović, Jandrić (Baćanov). Tréner: Dalibor Milec.

Strelci: 1:0 Dušan Bokan 49' 2:0 David Stamenković 90+3'

Prvý polčas prebehol v pomerne pokojnom tempe bez prílišných šancí. V druhej časti Kulpín naberá tempo a dáva gól. Budúcnosť pôsobila akoby bez ideí a kulpínskemu tímu sa to podarilo využiť. Neskôr nasledovali aj dve vylúčenia. Kulpín dokázal ku koncu zdvojnásobiť náskok a odniesť si do vitrín veľký triumf a prvý tohtosezónny a druhý tohtoročný pohár. Pre FK Kulpín je to prvá pohárová trofej v tejto súťaži v jeho histórii, doteraz dvakrát hral vo finále, no oba razy bol porazený...

 

Nenad Zamfirović

 

You have no rights to post comments

Náhodný obrázok

slovenske insitne umenie zo srbska

Letmo

Mariena Czoczeková-Eichardtová (1892-1972)
...
Vankúšik pod hlavou
budem mať zo žiaľov;
na rakve kvietky –
to budú spomienky.
A plachty z bôľu
skryjú družku svoju.
Boli sme, bôľ a ja,
boli sme druhovia,
spolu sme chodili
cez žitia údolia.

Nebo ma oplače
pokropí ma lejak,
na cintorín odprevadí
studený severák.

(úryvok z básne Môj pohreb)

 

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus