Archív

Šachový turnaj Troch klubov

V Kulpíne 4. februára štartoval a 5. februára pokračoval v poradí druhý Šachový turnaj Troch klubov: z Kulpína, Báču a Báčskej Palanky. V sobotu prebiehalo 1. kolo a v nedeľu sa uskutočnilo 2. a 3. kolo. Ďalšie dve kolá sa budú hrať 12. februára v Báči a záverečné 6. a 7. kolo sa zohrajú 19. februára v Báčskej Palanke v priestoroch Šachového klubu Gimnazijalac. Tohto roku sa na turnaji zúčastňuje 25 súťažiacich. Na záver turnaja budú udelené medaily a tri poháre: pre šampióna súťaže, mládežníckeho šampióna a juniorského šampióna Troch klubov 2023. Šachový klub Kulpín má na turnaji ôsmych účastníkov, z toho troch seniorov, troch mládežníkov a dvoch juniorov. Po prvých zohratých kolách všetci Kulpínčania sa umiestnili v hornej časti tabuľky.

 

Šachový turnaj Troch klubov

 

Šachový turnaj Troch klubov

 

Šachový turnaj Troch klubov

 

Šachový turnaj Troch klubov

 

Šachový turnaj Troch klubov

 

Šachový turnaj Troch klubov

 

Príjemným prekvapením boli najmladší kulpínski šachisti. Vynikajúco hral Kristian Šranka, ktorý v troch partiách získal 2 a pol bodov (2,5/3), pripísal si dve výhry a remizoval v hre s minuloročným víťazom turnaja Petrom Radosavljevim. Dušan Šranka (2/3) v prvom kole zvíťazil nad slabším súperom a v druhom kole porazil najväčšieho favorita turnaja. Dalibor Kreko tiež hral smelo a presvedčivo a remizoval s vlaňajším vicešampiónom Slavišom Vranješom, ktorý je tohto roku druhým favoritom turnaja. Netreba zabudnúť ani na Branislava Cesnaka (2/3), ktorý je najnovšou posilou v kulpínskom klube. Maksim Teslić (3/3), doterajšou hrou a maximálnym výsledkom potvrdil, že nemá úmysel poľahky sa vzdať prvého miesta na turnaji.

Keď ide o seniorov všetci dosiahli pozoruhodné výsledky: Petar Radosavljev 2,5/3, Radoslav Kolarski 2/3 a Rastislav Širka 2/3.

Tieto výsledky svedčia, že Kulpín má vynikajúcich šachistov, ktorí si zasluhujú podporu aj v budúcich kolách a súťažiach.

 

Rastislav Širka

 

You have no rights to post comments

urad

Letmo

Mariena Czoczeková-Eichardtová (1892-1972)
...
Vankúšik pod hlavou
budem mať zo žiaľov;
na rakve kvietky –
to budú spomienky.
A plachty z bôľu
skryjú družku svoju.
Boli sme, bôľ a ja,
boli sme druhovia,
spolu sme chodili
cez žitia údolia.

Nebo ma oplače
pokropí ma lejak,
na cintorín odprevadí
studený severák.

(úryvok z básne Môj pohreb)

 

Posledné články