Slovenské národné slávnosti sa usporiadajú od 8-10 augusta roku 2008
3.augusta 2008 (nedeľa)
17:00 - Slávnostná omša v rímskokatolíckom kostole
19:00 - Vernisáž výstavy Chmeľová oberačka – Spolok petrovských žien
6. augusta 2008 (streda)
20:00 - Vernisáž výstavy starých fotografií Paberky z minulosti Petrovca – Knižnica Štefana Homolu - Predajná výstav kníh SVC
7.augusta 2008 (štvrtok)
19:00 - Vernisáž výstavy fotografií Ondreja Miháľa z Kanady – Úvahy v zrkadle času – Modrý salón SVD
8.augusta 2008 (piatok)
11:00 - Vernisáž filatelistickej výstavy Petrovec – Nitra – Nový Sad – Dom MSJ Ľudovíta Mišíka
12:00 - Vernisáž výstavy Slovenská identita v publicistike slovenského sveta – Dom MSJ Ľ. Mišíka
18:00 - Vernisáž výstavy sôch Občianskeho združenia Sporofa z Bratislavy Čaro dreva – sieň KUS Petrovská družina
20:00 - Na strunách sebaúcty – otvorenie SNS s literárno-hudobným pásmom – sieň SVD
21:30 - Krajanom zo srdca – koncert FS Važec z Važca, SR
9.augusta 2008 (sobota)
9:00 - Vítanie hostí v SVD
10:00 - Slávnostné zasadnutie Zhromaždenia MSJ – sieň SVD
11:00 - Jarmok umenia Bohatstvo našich osád (JART) – Žatva – ihriská ZŠ
15:00 - Imatrikulácia študentov Lekárskej fakulty Sv. Alžbety za Slovenska – veľká sieň obce
16:30 - Stretnutie učiteľov – veľká sieň obce
16:30 - Turnaj vo futbale Báčka – Banát – Sriem (Vrbara)
18:00 - Prezentácia kníh v organizácii Asociácie slovenských spolkov žien – veľká sieň obce
18:00 - Ľudová veselica v Klube poľnohospodárov pri muzike skupiny Senzus zo Slovenska
20:30 - Chlieb náš každodenný – galakoncert našich folklórnych súborov – ihriská ZŠ Ľudová veselica – ihriská ZŠ
10.augusta 2008 (nedeľa)
7:00 - Súťaženie športových rybárov – kanál DTD
9:00 - Súťaženie stolných tenistov – ŽŠ Jána Čajaka
9:00 - Súťaženie poľovníkov – Lovecký dom Lesík
9:00 - Matičný šachový turnaj – Vrbara
9:30 - Slávnostné bohoslužby v kostole SEAVC
16:00 - Koncert duchovných piesní v baptistickom dome
17:30 - Cirkus obrov – divadelné predstavenie pre deti skupiny Creative pro z Bratislavy – ihriská ZŠ
18:00 - Futbalový zápas FK Mladosť
19:00 - Keď komára ženili – galakoncert detských folklórnych súborov – ihriská ZŠ
20:30 - Poďte k nám, do rade – galakoncert KUS Petrovská družina a ich hostí
21:00 - Aj sekera bude treba – divadelné predstavenie KUS Zvolen z Kulpína – sieň SVD
zdroj: www.petrovec.com