Múzeum

Morálny víťaz Vladimír Krnáč

V kvíze „Najslabija karika" belehradskej televízie prva.rs včera exceloval Petrovčan Vladimír Krnáč, no napriek všetkým správnym odpovediam bol vyhlásený za najslabší článok (najslabiju kariku)! Moderátor kvízu Nikola Kojo jasne ukázal svoju pobúrenosť a postavil sa na stranu Vladimíra Krnáča, ktorého súperi vyhlásením za najslabší článok eliminovali z ďalšej hry. Vladimír prijal takéto rozhodnutie pokojne, zatiaľ čo moderátor kvízu neskrýval šok a zmätok. "S 22 správnymi odpoveďami a žiadnou nesprávnou ste morálnym víťazom a príkladom pre mladých ľudí, ako pracovať a učiť sa, čo znamená základné vzdelanie a čo znamená formálne vzdelanie. Žiaľ, vaši kolegovia povedali, že ste najslabším článkom. Hanbím sa, že vám to musím povedať," povedal Kojo.

 

Morálny víťaz Vladimír Krnáč

 

Morálny víťaz Vladimír Krnáč

 

V siedmom kole zostali traja súťažiaci - Vladimír Krnáč, Miljan Draganić a Jugoslav Ratković, ktorí počas večera ukázali široké spektrum vedomostí, a preto zaslúžene zostali až do úplného konca. Na všetkých, ktorí sledovali včerajšiu časť súťaže najlepší dojem urobil Vladimír, ktorý správnym odpovedaním na všetkých 22 otázok dosiahol nevídaný úspech, čo však trápilo ostatných dvoch súťažiacich a v predposlednom kole ho vyhlásili za najslabší článok.

Viac TU: https://www.prva.rs/show-biz/vesti/prva-tv-moralnog-pobednika-najslabije-karike-salje-u-egipat-gradevinski-radnik-sa-bogatim-znanjem-konacno-ce-ostvariti-svoj-san-2317213

https://www.prva.rs/show-biz/vesti/takmicar-sa-22-tacna-odgovora-ipak-proglasen-za-najslabiju-kariku-kojo-vase-kolege-su-to-rekle-mene-je-sramota-da-vam-to-saopstim-2317196

"Podľa mňa ide o klasické sprisahanie. Čo by povedali naši: Dva loša ubiše Miloša (Dvaja zlí zabili Miloša). Keď som videl, že súťažiaci uviedli moje meno, môžem vám povedať, že som sa cítil prinajmenšom mizerne," povedal Vladimír Krnáč a poznamenal, že eliminovať súťažiaceho, ktorý nemal jedinú nesprávnu odpoveď, je vecou kultúry, cti, rytierstva.

Náš Petrovčan, 59 ročný Vladimír Krnáč, už niekoľko rokov v celom Srbsku známy ako „Kráčajúca encyklopédia", sa zúčastnil v dvadsiatke rôznych kvízov, vo vyše 120 vedomostných súťažiach, kde zvyčajne získal prvé miesta a stal sa aj najpopulárnejším účastníkom známeho kvízu Rádio-televízie Srbska „Slagalica" – štyrikrát v ňom účinkoval a štyrikrát sa dostal do finále. Je to človek, ktorý všetko vie a do všetkého sa vyzná. Pritom je to aj skromný človek, bez akademických titulov, zámočník, pracujúci na stavbách.

Vedomostné súťaže ho začali baviť pred dvadsať rokmi, keď sa rozhodol prihlásiť do kvízu „Sám proti všetkým", kde si prvýkrát vyskúšal svoje vedomosti z rôznych oblastí a kde dosiahol veľký úspech. Jednou z najťažších súťaží, ktorých sa zúčastnil, bol kvíz „Super geniálny", kde hlavnou cenou bolo milión dinárov. Stal sa obľúbeným všade kde prišiel a získal si rešpekt nielen pre bohaté vedomosti, ale aj pre skromné a jednoduché správanie.

Základnú školu ukončil v Báčskom Petrovci v roku 1978 s vynikajúcimi výsledkami, za čo mu bol udelený diplom Vuka Karadžića. Potom sa rozhodol pre štvorročné stredoškolské vzdelanie na strednej škole Jána Kollára v Petrovci, kde aj ukončil prvé dva ročníky s vynikajúcimi výsledkami. Potom sa rozhodol pre strednú odbornú školu so špecializáciou na zámočníctvo. Aj tu získal diplom Vuka Karadžića. Jeho ambície stať sa inžinierom zlyhali v dôsledku nedostatku vytrvalosti a materiálnej podpory. Je aj zlatým darcom krvi a doteraz daroval krv vyše stokrát. Živí štyri deti.

 

Katarína Pucovská

 

You have no rights to post comments

urad

Letmo

Mariena Czoczeková-Eichardtová (1892-1972)
...
Vankúšik pod hlavou
budem mať zo žiaľov;
na rakve kvietky –
to budú spomienky.
A plachty z bôľu
skryjú družku svoju.
Boli sme, bôľ a ja,
boli sme druhovia,
spolu sme chodili
cez žitia údolia.

Nebo ma oplače
pokropí ma lejak,
na cintorín odprevadí
studený severák.

(úryvok z básne Môj pohreb)

 

Posledné články