O Kulpíne

Veľká noc v Kulpíne 2023

V poradí 15. podujatie Spolku kulpínskych vinárov a vinohradníkov Veľká noc v Kulpíne 2023, sa v tomto roku uskutoční v ustálenom termíne, teda vo Veľkonočnú nedeľu. Predtým, v Kvetnú nedeľu 2. apríla v Loveckom dome v Kulpíne budú prijímať vzorky vín (4 х 0,7 l alebo 3 l ) a domáce klobásy (1 kus) na oceňovanie. Kotizácia je 600,00 dinárov za jednu vzorku vína a pre domácu klobásu sa kotizácia neplatí. V Zelený štvrtok odborné komisie budú hodnotiť kvalitu prijatých vzoriek a vo Veľkonočnú nedeľu 9. apríla 2023 v Loveckom dome v Kulpíne bude slávnostné odovzdávanie ocenení a verejná koštovka vín a klobás.

 

Archívne zábery z vinárskej Veľkej noci v Kulpíne

 

Archívne zábery z vinárskej Veľkej noci v Kulpíne

 

Združenie vinárov a vinohradníkov z Kulpína od roku 2007 organizuje medzinárodné turisticko-hospodárske podujatie Veľká noc v Kulpíne. Ide o medzinárodnú súťaž s oceňovaním vín a klobás, ktoré vrcholí degustáciou oceňovaných vzoriek vo Veľkonočnú nedeľu. Na podujatí sa zúčastňujú výrobcovia vín a klobás zo Srbska a zo zahraničia.

Zo Združenia vinárov a vinohradníkov z Kulpína vyzývajú výrobcov vín a klobás, aby odovzdali svoje výrobky na oceňovanie a srdečne pozývajú aj na veľkonočné udeľovanie cien a koštovku, ktoré budú prebiehať 9. apríla v Loveckom dome so začiatkom o 17:00. Kontakt telefón: 021/2286-577.

 

Katarína Pucovská

 

You have no rights to post comments

urad

Letmo

Mariena Czoczeková-Eichardtová (1892-1972)
...
Vankúšik pod hlavou
budem mať zo žiaľov;
na rakve kvietky –
to budú spomienky.
A plachty z bôľu
skryjú družku svoju.
Boli sme, bôľ a ja,
boli sme druhovia,
spolu sme chodili
cez žitia údolia.

Nebo ma oplače
pokropí ma lejak,
na cintorín odprevadí
studený severák.

(úryvok z básne Môj pohreb)

 

Posledné články