Podmienky používania

Musica viva v Liptove

Liptovský Mikuláš - Dňa 8. júna 2024 o 17:00 hodine sa v Evanjelickom kostole a. v. v Liptovskom Mikuláši uskutoční výnimočný koncert pod názvom "Návraty, nádeje, naplnenia". Toto podujatie, organizované v spolupráci Mesta Liptovský Mikuláš, Cirkevného zboru ECAV Liptovský Mikuláš a speváckeho zboru Laeto Animo, sľubuje nezabudnuteľný umelecký zážitok. V rámci koncertu vystúpia viaceré renomované zbory a hudobné telesá. Svojím spevom nás potešia komorný zbor Musica viva z Báčskeho Petrovca, Miešaný zbor CZ ECAV Liptovská Kokava, Miešaný zbor CZ ECAV Liptovský Mikuláš a v programe nebude chýbať ani inštrumentálne trio LUANA, ktoré svojimi tónmi prinesie ďalší rozmer do celkového hudobného zážitku.

 

Z vlaňajšieho koncertu slovenských zborov z Vojvodiny a hostí

 

Z vlaňajšieho koncertu slovenských zborov z Vojvodiny a hostí

 

Komorný zbor Laeto Animo, ktorý sa vlani v Báčskom Petrovci zúčastnil na 13. koncerte slovenských zborov z Vojvodiny a hostí, organizátorom ktorého je zbor Musica viva, vystúpil aj v evanjelických kostoloch v Báčskom Petrovci a Kysáči. Rovnako tak aj petrovský zbor v Liptove, recipročne za minuloročnú návštevu spevokolu Laeto Animo, vystúpi na troch koncertoch. Umožní sa tak milovníkom hudby z viacerých prostredí zažiť kultúrny program s kvalitným spevom. Koncert "Návraty, nádeje, naplnenia" nebude len oslavou hudby, ale aj pripomienkou kultúrnych a duchovných väzieb medzi Slovákmi žijúcimi na Slovensku a v zahraničí.

Evanjelický kostol a. v. v Liptovskom Mikuláši poskytne tomuto koncertu dôstojné prostredie, ktoré podčiarkne význam a hlboký zmysel tejto udalosti. Vynikajúce spevácke zbory a hudobné telesá svojimi výkonmi iste premenia tento večer na skutočný sviatok hudby a priateľstva a prinesú nielen hudobné, ale aj emocionálne naplnenie.

Musica viva počas víkendového zájazdu vystúpi najprv v piatok 7. júna o 18:00 v Liptovskom Jáne v katolíckom kostole, potom 8. júna o 17:00 v Liptovskom Mikuláši v evanjelickom kostole a 9. júna 2024 so začiatkom o 9:00 v rámci bohoslužieb v evanjelickom kostole v Liptovskom Hrádku.

 

Katarína Pucovská

 

You have no rights to post comments

urad

Letmo

Mariena Czoczeková-Eichardtová (1892-1972)
...
Vankúšik pod hlavou
budem mať zo žiaľov;
na rakve kvietky –
to budú spomienky.
A plachty z bôľu
skryjú družku svoju.
Boli sme, bôľ a ja,
boli sme druhovia,
spolu sme chodili
cez žitia údolia.

Nebo ma oplače
pokropí ma lejak,
na cintorín odprevadí
studený severák.

(úryvok z básne Môj pohreb)

 

Posledné články