Podmienky používania

Výročné zhromaždenie kulpínskych poľovníkov

Lovný rok sa začína 1. apríla a trvá do 31. marca idúceho roka. Aj keď vlaňajší lovný rok trvá ešte dva týždne, to už nemôže výrazne ovplyvniť celoročné hospodárenie a výročnú správu. Povedal na včerajšom výročnom zhromaždení Loveckého spolku Fazan z Kulpína jeho dlhoročný predseda Branislav Plachtinský. Zároveň zdôraznil: „Myslím si že sama práca bola dobrá, mali sme dosť prostriedkov, ako z vlastných zdrojov, z gazdovania lovným revírom, alebo gazdovania loveckým domom a areálom loveckého domu a trochu viac prostriedkov sme konečne dostali aj od lokálnej samosprávy, taktiež aj od miestneho spoločenstva. Mali sme aj jedného nášho Kulpínčana, ktorý má súkromnú firmu v Sriemskej Mitrovici a ktorý nám finančne pomohol vybudovať skladovací priestor, ktorý nám je nevyhnutný." Podľa výročnej správy správcu lovného revíru Vladimíra Hašku počas roka mali 13 vychádzok do lovišťa a dobrý lov na zajace a bažantov. Finančnú správu, ktorú podal pokladník Andrej Širka a ktorá tiež bola pozitívna, prítomní jednoznačne schválili. Tajomník spolku Štefan Kecman prečítal správu Správnej rady Loveckého spolku Fazan.

 

Výročné zhromaždenie kulpínskych poľovníkov

 

Výročné zhromaždenie kulpínskych poľovníkov

 

Výročné zhromaždenie kulpínskych poľovníkov

 

Výročné zhromaždenie kulpínskych poľovníkov

 

Výročné zhromaždenie kulpínskych poľovníkov

 

Výročné zhromaždenie kulpínskych poľovníkov

 

Výročné zhromaždenie kulpínskych poľovníkov

 

Kulpínski poľovníci si každoročne vo voliere vypestujú vlastných bažantov. Vlani z nich asi tristo vypustili pre svojich lovcov a dobrý bol aj ich odstrel, čiže kulpínski poľovníci si domov odniesli asi 250 bažantov. Vysokú divinu v revíri nemajú vo väčšom počte, takže ročný odstrel plánujú na asi 4-5 srncov a 7-8 sŕn. Túto divinu nepredávajú, používajú ju pre vlastné potreby. V minulom lovnom roku zastrelili aj 49 líšok, čo je značný počet a čo svedčí o narastajúcom počte tejto škodlivej divej zvery. Posledne sa v kulpínskom lovnom revíri čoraz viac vyskytuje aj šakal.

Aj na tento rok si zaplánovali bežné aktivity, plánujú sa zúčastňovať na všetkých akciách, ktoré organizuje miestne spoločenstvo Kulpín a organizovať dve zábavy: vítanie nového roku a osmomarcovskú zábavu.

Momentálne majú 59 členov, z toho sú aktívni štyridsiati. Tohto roku prijali troch nových lovcov a jedného svojho člena, Ondreja Maglovského, nedávno vyprevadili do večnosti. Na úvod včerajšej schôdze mu minútou ticha vzdali poctu.

Členské zvýšili na 3000 dinárov a pre aktívnych členov, ktorí aj lovia, celoročné členské bude sedemnásť a pol tisíc dinárov.

 

Katarína Pucovská

 

You have no rights to post comments

urad

Letmo

Mariena Czoczeková-Eichardtová (1892-1972)
...
Vankúšik pod hlavou
budem mať zo žiaľov;
na rakve kvietky –
to budú spomienky.
A plachty z bôľu
skryjú družku svoju.
Boli sme, bôľ a ja,
boli sme druhovia,
spolu sme chodili
cez žitia údolia.

Nebo ma oplače
pokropí ma lejak,
na cintorín odprevadí
studený severák.

(úryvok z básne Môj pohreb)

 

Posledné články