Archív

Svetové majstrovstvá v ručnom sekaní trstiny

Svetové majstrovstvá v ručnom sekaní trstiny
 
V Bielom Blate včera prebiehali prvé Svetové majstrovstvá v ručnom sekaní trstiny. Súťažilo 17 dvojíc z Bieleho Blata, Gospodiniec, Utriny, Mužlje a Nového Bečeja. Podujatie zorganizoval miestny Turistický spolok, ktorý chcel takýmto spôsobom zachovať tradíciu a popularizovať trstinu ako prírodný stavebný materiál. Na súťaži prvé tri miesta obsadili dvojice z Bieleho Blata. Šampiónmi, čiže svetovými majstrami v ručnom sekaní trstiny sa stali Marton Kurunci i Janko Hrubík.
 
foto
 
Šampiónom poháre odovzdal minister poľnohospodárstva (Foto Isidora Barna)
 
Druhé miesto obsadila dvojica Paľo a Zlatko Haník a tretie Dejan Dvorský a Zlatko Sojak. Šampióni mali tú česť, že im poháre udelil minister poľnohospodárstva Goran Knežević.
 
Na podujatí sa zúčastnil aj pokrajinský tajomník pre hospodárstvo, zamestnávanie a rodovú rovnosť Miroslav Vasin. Podľa jeho mienky tieto zaujímavé majstrovstvá majú šancu prerásť na podujatie, ktoré sa zapíše do turistickej ponuky celej Vojvodiny.
 
foto
 
Súťažili starší ale aj mladší súťažiaci a toto sú tí najstarší (Foto Isidora Barna)
 
V Bielom Blate žije 1370 obyvateľov z čoho asi tretina dospelých sa určitým spôsobom zaoberá aj pestovaním trstiny. V minulosti trstinu spracúvalo miestne družstvo a dnes to robia šesť firiem.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články