Máš právo

Prvý príhovor krajanom nového predsedu ÚSŽZ

Milan Ján Pilip, predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, sa po menovaní vládou Slovenskej republiky ujal svojej funkcie vo štvrtok 16. júla 2020. Príležitosť, ktoré nám moderné technológie dovoľujú byť v bezprostrednejšom kontakte, využíva, pozdraviac krajanov, aj v prezentácii kľúčových podnetov v rámci otvorenej komunikácie so všetkými krajanmi žijúcimi za hranicami našej spoločnej vlasti. "Na zreteli budem mať rovnosť všetkých krajanov a ich účinnejšiu komunikáciu so Slovenskom," hovorí Milan Ján Pilip.

 

Prvý príhovor krajanom nového predsedu ÚSŽZ

 

Predseda ÚSŽZ vo svojom príhovore o. i. zdôrazňuje princíp rovnosti všetkých našich krajanov vo svete, pričom do popredia kladie podporu tých aktivít krajanských spolkov, organizácií, inštitúcií, ako aj jednotlivcov, ktoré majú na zreteli zachovanie a šírenie slovenského jazyka ako integrujúceho a kľúčového aspektu napomáhajúceho udržiavaniu národného povedomia a kultúrnej identity slovenských národnostných menšín a krajanských komunít Slovákov žijúcich v zahraničí, ako aj ich vzťah a väzby s materským Slovenskom.

 

 

Zdroj: https://www.uszz.sk/sk/stranka/4948/prihovor-milana-jana-pilipa-predsedu-uszz-na-zreteli-budem-mat-rovnost-vsetkych-krajanov-a-ich-ucinnejsiu-komunikaciu-so-slovenskom

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články