Mozaika

Petrovčan na európskych majstrovstvách

V chorvátskom Osijeku v týchto dňoch prebieha Európsky šampionát v športovej streľbe EUROPEAN SHOOTING CHAMPIONSHIP OSIJEK. Súťaží sa vo viacerých disciplínach a zároveň s ME prebieha ešte aj kvalifikácia na účasť na Letných olympijských hrách v Tokiu. Okrem seniorov, v Osijeku súťažia aj juniori a juniorky. Medzi nimi je aj mladý športovec z Báčskeho Petrovca, junior Zoroslav Brtka, ktorý súťažil v olympijskej disciplíne trap, čiže v streľba do hlinených terčov. Zoroslav Brtka je už tri roky reprezentantom Srbska v strelectve a toto mu je druhá účasť na európskom šampionáte.

 

Petrovčan na európskych majstrovstvách

 

Zoroslav Brtka z Báčskeho Petrovca bol v roku 2019 najmladším členom štátnej reprezentácie Srbska na Majstrovstvách Európy – brokové disciplíny, v talianskom meste Lonato. V roku 2020 koronavírus prekazil mnohé plány a znemožnil mnohé podujatia. V tomto roku sa o to viac športovci tešili na súťaže. Na strelnici v Osijeku bolo od začiatku mája rušno. Zoroslav Brtka súťažil 31. mája a 1. júna, dosiahol pekný výsledok 102 bodov z možných 125 a z 35 účastníkov v súťaži juniorov v kategórii streľby do hlinených terčov obsadil 20. miesto.

 

Petrovčan na európskych majstrovstvách

 

Zoroslav Brtka sa vo svojej kategórii už viac rokov nachádza na čelnej pozícii v Srbsku.

Veľký úspech v Osijeku dosiahol slovenský reprezentant, 36-ročný Juraj Tužinský, ktorý si vybojoval zlato v pištoliarskych disciplínach. Tužinský sa stal v chorvátskom Osijeku majstrom Európy vo vzduchovej pištoli 60 a dosiahol najväčší úspech kariéry. Pred olympijskými hrami v Tokiu sa vďaka výsledku na strelnici v Osijeku zaradil do okruhu kandidátov na cenný kov.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

MIROSLAV DEMÁK

SEPTEMBER
(Romeo a Júlia)

Už je po všetkom
Koľko je ešte pred nami

Po prvom milovaní odpočívajú
na mojej dlani Romeo a Júlia
Krajina im tíško na viečka sadá
Zo všetkých strán septembrové ráno
padá na zrelé hrozná
Ráno ktoré sa začalo tak dávno
a pritom sa nekončí skôr než zajtra
Pred nami sa vnára do fontán
Navždy a znova odchádza kráľovná Mab
Vtedy sa nikomu nechce dnu
a nikomu von Bývame zúfalo sami
Asi mám preto Merkucia
zo všetkých najväčšmi rád

Už je po všetkom A toľko
toľko je stále pred nami

Posledné komentáre

Posledné články