Félix Kutlík

IN MEMORIAM: manželia Struhárikovci

Keď dvaja navždy spolu odchádzajú smútok býva nesmierny, dvojnásobný. S iba niekoľko hodinovým časovým rozdielom Kulpín odrazu zostal bez svojich dvoch spoluobčanov: Marieny a Michala Usmievavých a prívetivých. Boli rovesníci, v rovnakom roku narodení, pevným putom zviazaní, ktoré sa nedalo roztrhnúť. Mariena prvá vydýchla, prvá aj pred pár mesiacmi zistila, že zákerná choroba s ňou nežartuje. O pár hodín po manželkinej smrti rakovine podľahol aj jej manžel Michal, u ktorého sa choroba rýchlo šírila. Michal Kulpínčanom zostane v spomienke ako prívetivý predavač a Mariena ako šikovná spolkárka, ktorá roky ochotne pracovala v Spolku kulpínskych žien.

 

IN MEMORIAM: manželia Struhárikovci

 

IN MEMORIAM: manželia Struhárikovci

 

Mariena Struháriková, rodena Maglovská zomrela včera po dlhšej a ťažkej chorobe a dnes ráno sa za ňou vydal aj manžel Michal. Pochovaní budú na kulpínskom cintoríne, spolu, do jedného hrobu, ktorý nedávno pre nich oboch vybral Michal. Nerozluční. Odpočívajte v pokoji.

Česť ich pamiatke!

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

0 #1 SústrasťPriatelia z Riečky 2020-11-26 10:08
S hlbokým zármutkom sme prijali správu o náhlom odchode Marienky Struhárikovej a jej manžela Miška. Navždy zostanú v našich spomienkach ako ľudia s veľkým srdcom. Nech odpočívajú v pokoji.
Priatelia z Riečky (Slovensko)
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

Daniel Pixiades (1931)

Pre budúce dni

A vody tečú, tečú, tečú
do rodiska, v krajinu ďalekú...

V krajinu najdlhších snov.

Z krajiny do krajiny
a nikde nemať krov.

Zvädnuté ruže v cudzej záhrade.
Zvädnuté oči na ceste.
Zvädnuté ruky na poduške!

 

Posledné komentáre

Posledné články