Festival NSLP

IN MEMORIAM: Pavel Hric (1956 – 2019)

Náhle a nečakane, v 63. roku života, opustil nás televízny redaktor Pavel Hric. Bol najstarším novinárom v Slovenskej redakcii TVNS. Do nej prišiel po jej osamostatnení 1. apríla 1981 a v nej strávil 38 rokov. Počas toho obdobia, teda prakticky od samotných televíznych začiatkov, robil všetko a vyskúšal sa vo všetkých novinárskych žánroch. V poslednom období sa zameral predovšetkým na dokumentaristiku. Netrpezlivo čakal dôchodok, avšak nedožil sa tej chvíle.

 

IN MEMORIAM: Pavel Hric (1956 – 2019)

 

Pionieri nášho televízneho novinárstva, Pavel Hric v strednom rade prvý sprava

 

Pionieri nášho televízneho novinárstva, Pavel Hric v strednom rade prvý sprava

 

Pavel Hric sa narodil v Báčskom Petrovci, kde ukončil základnú školu. V školení pokračoval na Slovensku a novinárstvom sa začala zaoberať najprv v redakcii Novosadského rozhlasu, odkiaľ bol krátko po založení Televízie Nový Sad preradený do televíznej redakcie. Bol teda v tíme pionierov nášho televízneho programu.

„Hoci každý človek a novinár je málokedy spokojný so sebou, mienim, že som dal aspoň skromný prínos k tomu, aby naša redakcia dobre pracovala. Do budúcna želám veľa úspechov predovšetkým mladým kolegom a všetkým ďakujem za spoluprácu," napísal Pavel Hric v autorskom texte do pamätnice 40 rokov Slovenskej redakcie TV Nový Sad 1975 – 2015.

Pochovaný bude na petrovskom cintoríne 28. júla 2019 o 17. hodine.

Česť jeho pamiatke!

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

Daniel Pixiades (1931)

Pre budúce dni

A vody tečú, tečú, tečú
do rodiska, v krajinu ďalekú...

V krajinu najdlhších snov.

Z krajiny do krajiny
a nikde nemať krov.

Zvädnuté ruže v cudzej záhrade.
Zvädnuté oči na ceste.
Zvädnuté ruky na poduške!

 

Posledné komentáre

Posledné články