Veľká noc v Kulpíne

VEĽKÁ NOC V KULPÍNE – USKRS U KULPINU 2010

VEĽKÁ NOC V KULPÍNE – USKRS U KULPINU 2010
 
Štvrté podujatie Spolku vinárov a vinohradníkov v Kulpíne Veľká noc v Kulpíne sa usporiada 4. apríla v priestore Poľnohospodárskeho múzea.
 
Na dnešnej tlačovej konferencii početných novinárov o tom informoval predseda kulpínskych vinárov Michal Dovičin. Ozrejmil, že podujatie má medzinárodný ráz a dodal, že dnes odborná komisia hodnotila vína a klobásy. Víťazov slávnostne vyhlásia vo Veľkonočnú nedeľu na záverečnom programe, ktorý sa začne o 17:00 hodine.
 
Náplň podujatia Veľká noc v Kulpíne v tomto roku bude doplnená vzácnou výstavou nábytku z XVIII, XIX a začiatku XX storočia o ktorej čelný človek kulpínskeho kaštieľa, ktorý sa odnedávna nachádza pod správou Múzea Vojvodiny, Mladenko Kumović povedal, že je najvzácnejšou výstavou tohto druhu v Srbsku. Autorkou výstavy je Jelena Dobrovićová. O význame tejto, ale aj ostatných výstav prevažne z oblasti poľnohospodárstva sa zmienil úradujúci riaditeľ Múzea Vojvodiny Vladimír Mitrović.
 
V širšom kontexte významu kultúry pre lokálne prostredie ale aj celé spoločenstvo hovoril pokrajinský tajomník pre kultúru Milorad Djurić. Vyzdvihol veľký význam kulpínskeho kaštieľa, ktorý je jedným z 28 kategorovaných kaštieľov v našej pokrajine a ktorý by sa mal stať jedným z najvýznamnejších historicko – turistických objektov.
 
foto
 
Záber z dnešného brífingu
 
Четврта међународна манифестација "Ускрс у Кулпину", посвећена љубитељима вина и кулена, и ове године ће бити организована у дворцу Дунђерских..
 
Манифестација ће поново окупити познаваоце и љубитеље вина и кулена из Србије и иностранства.
 
Удружење винара и виноградара из Кулпина у недељу ће у дворцу Дунђерских организовати доделу признања за најбоља вина и кулене, а потом и њихову дегустацију.
 
Председник Удружења Михал Довичин рекао је новинарима да ће, осим из Србије, међународни жири оцењивати и вина из Словачке, Мађарске, Чешке и Хрватске.
 
Додао је да ће домаће кулене представити произвођачи из словачких средина.

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články