NS Winter Fest

Nový Sad - metropola kultúry 2021 a mládežnícke sídelné mesto kultúry 2019 sa už rozsvietilo novoročnou výzdobou a vo štvrtok 23. novembra sa rozozvučalo vianočnými tónmi. Začal sa II. NS Winter Fest. Zároveň sa na Námestí slobody otvoril aj Christmas Market a parádne fiakre vo večerných hodinách čakajú na romantikov, ktorí sa chcú za zvukov zvončekov zviesť mestom. Singing Christmas Tree, čiže spevavý vianočný stromček je tiež postavený a z neho každý podvečer o 18,00 deti a chóry ako živé ozdôbky budú spievať vianočné a novoročné piesne. Ešte vždy sa možno prihlásiť TU: http://www.winterfest2017.rs/singingchristmastree.html. Vo víkendové dni od 19,00 - 22,00 vystupovať budú kapely. Festival potrvá do 30. decembra 2017.

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

V Novom Sade sa vlani prvýkrát zorganizoval opravdivý vianočný trh - "Christmas Market", aký mávajú európske metropoly. Aj tohto roku od štvrtka a počas celého decembra na hlavnom námestí bude rušno. Počas celého dňa rozvoniava tam varené víno, pečivá, rošt a klobásy.

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

Projekt Nový Sad 2021, ktorý tomuto mestu priniesol titul hlavného mesta kultúry v roku 2021, je platforma na rozvoj kultúrnych a kreatívnych potenciálov mesta, ktorý má za cieľ posilniť kultúrny život mesta, zlepšiť internacionálnu reputáciu a turistickú ponuku Nového Sadu a umožniť urbanistickú regeneráciu. Prezident Srbska Aleksandar Vučić v stredu v Novom Sade vyhlásil, že sa počas nasledujúcich troch rokov, teda do roku 2021, stará časť mesta odeje do nového šatu.

Ako bolo na otvorení tohtoročného, v poradí druhého NS Winter festu:

 

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články