Požiar v Kulpíne

Správa o požiari sa bleskurýchle šírila dedinou. Keď sa rozchýrilo, že horí u Maglovskov, u Ondra Maglovského, maestra, prichádzali pomáhať nielen susedovci, ale aj tí spoza chotára. Veď, známeho virtuóza na harmonike poznajú všetci, a to nielen v Kulpíne. Napriek sláve maestro Maglovský vždy bol jednoduchý, skromný a vždy ochotný pomáhať. Preto má aj množstvo priateľov. Nikdy však nepotreboval veľa, len kúsok vlastného neba a krov nad hlavou... Ten mu však dnes, v čase keď sa autobusom s manželkou vracal z práce, zničil požiar. Po návrate domov, strechy už nebolo. Požiarnici ju hasili a susedovci zachraňovali veci z domu. Do neskorých nočných hodín prichádzali aj priatelia syna Paľka ponúkať pomoc. Kto bude mať zajtra čas, každá pomoc bude vzácna.

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar vzplanul o asi 17,40 v zadnej časti domu, kde bola tzv. „letná kuchynka". Keďže tam bolo aj drevo na kúrenie, požiar sa rýchlo rozhorel. Hasičom príchod z Petrovca dlhšie trval kvôli prácam na rekonštrukcii cesty medzi Petrovcom a Kulpínom. Cez most je doprava zvlášť spomalená. Požiarnikom sa predsa podarilo zachrániť časť krovovej konštrukcie a uhasiť požiar skôr ako by sa bol rozšíril na celý dom.

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar v Kulpíne

 

Dvaja hasiči zostali v dome aj cez noc a dbajú, aby sa pozostalé hrady znova nechytili horieť. Dom je nasiaknutý vodou, prúd vypnutý, to najdôležitejšie presťahované k susedovcom. Celá rodina uchýlená u dobrých ľudí.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články