Filip, malý génius

V Belehrade v kongresovej sieni Sava strediska v nedeľu prebiehala veľká medzinárodná Olympiáda v mentálnom počítaní. Na tomto prestížnom podujatí sa zúčastnilo 1200 súťažiacich z pätnástich európskych krajín vo veku 5 až 12 rokov. Účastníci boli zo Srbska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory, Chorvátska, Macedónska, Maďarska, Švajčiarska, Ruska, Ukrajiny, Slovenska... Kulpínčan Filip Šušerský „má filipa" a to geniálneho, a na olympiáde obsadil tretie miesto v „A" kategórii detí vo veku 5-7 rokov. Bravo Filip!

 

Filip, malý génius

 

Filip so svojimi sestrami

 

Filip so svojimi sestrami

 

Filip od septembra, spolu so sestrou dvojičkou, tiež šikovnou v aritmetike, nastupuje do prvej triedy základnej školy a už spamäti sčituje a odčituje trojciferné čísla. Keďže ho aritmetika takmer od kolísky bavila, rodičia ho vlani v septembri zapísali do školy mentálnej aritmetiky Malac genijalac. Škola na princípe starovekého japonského počítadla „abakus" rozvíja proces rýchleho počítania. Tréningami sa cvičia aj iné mentálne kapacity akými sú pamäť, koncentrácia, vizualizácia, analytickosť a logika. Sloganom školy je: My školíme deti, ktoré menia svet!

Olympiáda v mentálnom počítaní tradične vyvoláva veľký záujem verejnosti, keďže súťažiaci veľkou rýchlosťou spočitujú veľký počet čísel. Najatraktívnejšou býva disciplína Anzan - súťaž pri výpočte dlhého reťazca čísel, ktoré sa na obrazovke premietajú extrémne vysokou rýchlosťou: až 3 čísla za sekundu!

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

+3 #1 Filip, malý géniusViera Benková 2018-06-12 13:10
Rodičom a najmä Filipovi gratulujem, koľko malých géniov sa skrýva v našich rodinách, len keby sme, teda spoločnosť, viacej vkladali do ich školenia ,aby nám neodchádzali do sveta!
krásny záber Filipa so sstrami...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články