VI. evanjelické cirkevné dni

V poradí VI. evanjelické cirkevné dni budú prebiehať v dňoch 29. júna – 1. júla vo Zvolene. Na podujatí sa zúčastnia aj predstavitelia SEAVC v Srbsku. Už zajtra po večerných bohoslužbách na organovom koncerte vystúpi Kovačičan Janko Siroma. V sobotu predpoludním na slávnostných službách Božích, na ktorých bude kázať biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik vystúpia cirkevné spevokoly zo Starej Pazovy a Pivnice a tiež dychový orchester z CZ z Báčskeho Petrovca. Do Zvolena organizovane cestujú aj viaceré delegácie z našich cirkevných zborov. Ide sa v štyroch autobusoch, ktoré štartujú zajtra ráno z Petrovca, Pivnice, Starej Pazovy a Aradáča.

 

VI. evanjelické cirkevné dni

 

"Pre účastníkov tohto celocirkevného podujatia, ktoré sa koná s mottom V Tvojich rukách sú naše časy podľa Žalmu 31,16, je pripravený pestrý program," uviedla pre TASR hovorkyňa Generálneho biskupského úradu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) Edita Škodová.

Jednotlivé programy VI. evanjelických cirkevných dní sa uskutočnia na hlavnom námestí, v evanjelickom kostole, v Divadle J. G. Tajovského, v Podpolianskom osvetovom stredisku, Lesníckom a drevárskom múzeu, na Starej radnici a Technickej univerzite vo Zvolene.

V piatok popoludní sa uskutočnia vernisáže výstav 500. výročie reformácie, Vyšívaná história ECAV na Slovensku a Dar sviatku medzi nami - výber z tvorby Jaroslava Uhela. Po večerných službách Božích je pripravený organový koncert Janka Siromu a Jána Hegeduša.

Slávnostné služby Božie v sobotu o 9.30 h bude v priamom prenose vysielať RTVS. Kázať bude generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik. Okrem zborových spevokolov zo Slovenska na nich vystúpia hostia – spevácky zbor Tília zo Starej Pazovy a spevokol z Pivnice a dychový orchester z CZ z Báčskeho Petrovca. "Osmičkovým" výročiam bude venovaný aj slávnostný program na zvolenskom námestí v sobotu o 19.30 h.

Záver cirkevných dní bude patriť nedeľným službám Božím a zborovým slávnostiam vo Zvolene aj v cirkevných zboroch Zvolenského seniorátu. Privítajú na nich kazateľov z Nemecka, Česka, Maďarska a zo Srbska a zborové spevokoly zo Slovenska i zo zahraničia.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články