Cena prof. Dr. Janka Hodoliča

Dnes predpoludním na Fakulte technických vied v Novom Sade sa začala 12. Medzinárodná vedecká konferencia Etikum 2018. Potrvá tri dni a na nej sa zúčastňujú vedeckí pracovníci z našej krajiny, ale aj z Anglicka, Slovinska, Chorvátska, Holandska, Rumunska, Maďarska, Poľska, Bosny a Hercegoviny, Česka, ako aj zo Slovenskej republiky. Zo slovenských vedeckých pracovníkov svoje referáty prečítajú viacerí odborníci z košickej a žilinskej univerzity. Od roku 2016 v prvý deň konferencie sa udeľuje Cena prof. Dr. Janka Hodoliča mladým výskumníkom za najlepšiu vedeckú prácu. Tohto roku ju dostal Mića Đurđev a pri slávnostnom udeľovaní ceny bola aj rodina Janka Hodoliča.

 

Cena prof. Dr. Janka Hodoliča

 

Cena prof. Dr. Janka Hodoliča

 

Medzinárodná vedecká konferencia Etikum, usporiadateľsky podpísaná Departmánom pre výrobné strojníctvo FTN, bude ešte zajtra a pozajtra prebiehať v sieni Fakulty technických vied v Novom Sade. Jej vstupná, plenárna časť sa konala v znamení spomienok na jej ideového tvorcu a zakladateľa Janka Hodoliča, vysokoškolského učiteľa a pedagóga, vedca a výskumníka, odborníka na celý rad oblastí strojníctva a environmentalistiky, autora vyše 450 vedeckých prác, početných učebníc a monografií, čestného doktora vied Technickej univerzity v Košiciach. Kladne treba hodnotiť aj účasť prof.Dr. Janka Hodoliča na projektoch CEPUS II a spoločné partnerstvo na projekte Tempus Training of Institutions in Modern Enviromental Aproaches and Technologies (TIMEA), ktorého bol aj koordinátorom. Bol a zostáva medzinárodne uznávaný odborník v oblasti automatizácie inžinierskych prác, výrobnej metrológie a kvality pružných výrobných systémov. V poslednom období jeho orientácia bola zameraná na inžinierstvo ochrany životného prostredia s dôrazom na teóriu a prax.

Na dnešnom udeľovaní Ceny sa zúčastnila aj rodina profesora Hodoliča: manželka Jarmila, dcéra Marína a syn Andrej s manželkou Ľudmilou. Profesor Janko Hodolič umrel práve v dnešný deň roku 2015.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články