Anne Tomanovej Makanovej Zlatá plaketa ministra zahraničných vecí SR

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák 18. decembra 2018 prijal bývalú predsedníčku Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku Annu Tomanovú Makanovú pri príležitosti nedávneho ukončenia jej pôsobenia v uvedenej významnej funkcii, ktorú zastávala od roku 2003. Ako výraz ocenenia jej dlhodobej činnosti na čele uvedenej krajanskej organizácie udelil A. Tomanovej Makanovej Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

Anne Tomanovej Makanovej Zlatá plaketa ministra zahraničných vecí SR

 

Anne Tomanovej Makanovej Zlatá plaketa ministra zahraničných vecí SR

 

Ocenil tak dlhodobú činnosť bývalej predsedníčky v oblasti podpory rozvoja slovenskej komunity v Srbsku, ako aj jej vklad k rozvoju vzťahov slovenskej komunity v Srbsku so Slovenskou republikou. „Verím, že aj po ukončení vašej pätnásťročnej misie na čele Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny budete pokračovať v aktívnom pôsobení v prospech všestranného rozvoja slovenskej komunity v Srbskej republike a ďalej sa zasadzovať za zabezpečenie jej práv v tak dôležitých oblastiach ako sú vzdelávanie, kultúra, či používanie rodného jazyka," konštatoval minister M. Lajčák a dodal, že rezort diplomacie bude aj naďalej pokračovať v úzkej a podnetnej spolupráci s Národnostnou radou slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku pri realizácii týchto cieľov.

 

Zdroj: www.mzv.sk

 

Komentárov  

+2 #1 cestitamoooo....yuhos 2018-12-20 18:47
konacno zasluzena nagrada u prave ruke najboljoj politicarki57 medju slovacima. Ujedno cestitamo cenjenoj gospo. Ani sretan bozic i sve najlepse u 2019godini . pozdrav
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Martin Rázus: Na Silvestra

Bože, času na rozhraní
zahoj slovom žitia rany,
zotri slzy, pozdvihni hruď,
daj u seba odpočinúť!
Ťažká je púť – síl je treba,
popraj nám ich, Otče z neba,
zakončiť vo chvíli malej,
v mene Tvojom kráčať ďalej!
Amen.

Posledné komentáre

Posledné články