Kovačický október 2012

Kovačický október 2012
 
Tradičné podujatie Kovačický október sa začalo na sklonku septembra,- v minulý víkend - športovými podujatiami, fazuliádou, detským jarmokom a galakoncertom folklórneho súboru Rozmarín. Tento prvý októbrový víkend je ešte bohatší na udalosti a po dnešnej vernisáži v Galérii insitného umenia, výstavy ručných prác Združenia žien z Kovačice a výstavy kvetinových aranžmánov Združenia penzistov, vo večerných hodinách na školskom dvore do tanca zahrá Slovenský orechester kovačických a padinských hudobníkov pod vedením Jána Petráša – Uču. Zajtra bude 6.etno jarmok a koncert skupiny Apsolutno romantično.
 
foto
 
Foto Ženský spolok Kovačica
 
Etno jarmok bude prebiehať na nádvorí ZŠ Mladých pokolení a začne sa zajtra o 13:00. Po pozdravných slovách organizátorov, nasledovať bude kratší kultúrno-umelecký program a o 15:00 Tortiáda. Jarmok potrvá do 19:00 a o dve hodiny neskôr na rovnakom mieste bude i večerný koncert skupiny Apsolutno romantično, ktorý sa začne o 21:00.
 
Do rámca tohtoročného Kovačického októbra sú zaradené i jubileá: 50 rokov strednej školy a 40 rokov gymnázia (26. október) a dva festivaly: Detský festival slovenských ľudových piesní Rozspievané klenoty (21. október) a Festival slovenskej populárnej hudby pre deti Letí pieseň letí (9. december).
 
foto
 
Koncertom duchovných piesní v evanjelickom kostole a divadelným predstavením hosťujúceho súboru z rumunského Nadlaku, ktoré bude v sieni Domu kultúry 28. októbra 2012 sa Kovačický október 2012 prakticky ukončí. Ešte potom po Mikuláši 9. decembra usporiadajú 14. Vojvodinský festival slovenskej populárnej hudby pre deti Letí pieseň letí 2012.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články