Všetci sme ľudia futbalu, znie odkaz FARE ACTION WEEKS 2012

Všetci sme ľudia futbalu, znie odkaz FARE ACTION WEEKS 2012
 
V týždni od 16. do 31. októbra. 2012 sa koná jedna z najväčších spoločensko - športových aktivít roka. FARE Action weeks 2012 spája tisícky ľudí po celom svete so spoločným odkazom zameraným proti diskriminácii a na oslavu rôznorodosti. Medzi zúčastnenými nájdeme aj Klub študujúcej mládeže Kovačica. V rámci programu, v spolupráci s futbalovým klubom Slavia Kovačica a za pomoci AERD Padina, zajtra usporiadajú 1. ročník turnaja v malom futbale.
 
 foto
 
FARE Action weeks 2012 sa zúčastňuje vyše 300 skupín v 41 krajinách, vrátane profesionálnych líg v Rakúsku, Anglicku, Francúzsku, Severnom Írsku a Škótsku. Komunity, mimovládne organizácie a priaznivci organizujú rôzne fanúšikovské choreografie, exhibície, panelové diskusie, futbalové turnaje a „flashmobi“.
 
FARE Action weeks predstavuje najväčšie športové podujatie spojená s ľudsko-právnou agendou. Počet zainteresovaných krajín, v ktorých sa podujatie koná a obrovské množstvo účastníkov svedčí o popularite tohto projektu. Medzi zúčastnenými nájdeme aj Klub študujúcej mládeže Kovačica, ktorý vďaka mentorskej podpore AERD Padina, predložil projekt a získal finančné prostriedky na realizáciu podujatia.
 
V sobotu 20 októbra 2012 sa na základnej škole v Kovačici bude konať 1.ročník turnaja v malom futbale proti rasizmu a intolerancii v spolupráci s futbalovým klubom Slavia Kovačica.
 
Cieľom podujatia je prispievať k pokoju a tolerancii vo futbale i v spoločnosti a k rešpektu voči akejkoľvek rôznosti.
 
Daniela Ďurašová – AERD Padina

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články