Všetky naše Lúcie

Všetky naše Lúcie
 
V Boľovciach sa Lúcii či Lucke už dlhšie venúva patričná pozornosť. Kultúrno-umelecký spolok Andreja Sládkoviča v Boľovciach v roku 2010 nacvičil choreografiou Lucka autorky Anny Kukučkovej. O Lúcii urobili i divadelné predstavenie a okrem toho, žiaci Základnej školy Branka Radičevića vedení Vierou Tomanovou tu každý rok organizujú tradičné podujatie Deň Lúcie. V tomto roku ho usporiadajú v sobotu 15. decembra o 11:00 vo veľkej sieni Domu kultúry v Boľovciach. Vstup bude voľný.
 
foto
 
Herci a režisérka predstavenia Všetky naše Lúcie
 
Divadelné predstavenie Všetky naše Lucie malí boľovskí herci premiérovo zahrali najprv na domácom javisku začiatkom novembra a potom sa s ním predstavili aj na 19. Prehliadke detskej divadelnej tvorby 3xĎ v Starej Pazove. Autorka divadelnej predlohy a režisérka predstavenia Viera Tomanová je prednášateľkou slovenčiny na boľovskej základnej škole, kde sa slovenský jazyk vyučuje len ako voliteľný predmet. Divadlo nacvičili žiaci slovenskej skupiny a témou predstavenia je špecifické zvykoslovie boľovských Slovákov.
 
Detské kultúrne podujatie Deň Lúcie, ktoré plánujú usporiadať na sobotu, sa v Boľovciach konalo aj vlani a vtedy prebiehalo v Základnej škole Branka Radičevića. Keďže o podujatie vládol veľký záujem, tohto roku sa rozhodli hrať sa na Lúciu a s Lúciou vo väčšom priestore. Vyzývajú deti, aby prišli maskované na sobotu do Domu kultúry, keďže budú i tohto roku voliť najkrajšiu masku a tej, ale aj ostatným maskovaným deťom, Lucka daruje balíčky.
 
Detské kultúrne podujatie Deň Lúcie v Boľovciach sa realizuje s cieľom cez hru sa naučiť niečo o slovenskom mýte a legende – Lúcii, ktorú si pripomíname 13. decembra.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články