Vítajme v roku 2013

Vítajme v roku 2013
 
Viac ako 30 tisíc Novosadčanov privítalo Nový rok 2013 na centrálnom mestskom námestí. V programe vystúpili: skupina Viva Vox, Slobodan Trkulja, Vlado Georgijev a Sergej Ćetković. O pol noci sa prítomným prihovoril primátor mesta Miloš Vučević, ktorý mestu a obyvateľom poprial, aby sa našim Aténam v tomto roku vrátil starý lesk. Nevystal ani zo 10 minútový veľkolepý ohňostroj. Takmer všetci sme si vtedy zaželali, aby nám bolo lepšie. A bodaj by sa nám - už raz - tieto priania aj splnili.
 
foto
 
Podľa najnovšieho prieskumu až 60 percent obyvateľov Srbska dúfa a očakáva, že nový rok 2013 bude pre našu krajinu oveľa lepší. Zo 20 percent si však myslí, že bude horší a 15 percent si praje, aby bol aspoň rovnaký ako rok 2012.
 
To čo nás na začiatku roka aspoň trochu potešilo: väčší počet výrobkov odo dnes sa môže z Európskej únie dovážať bez cla. Sú to autá, biela technika, domáce spotrebiče, pneumatiky, hygienické prípravky pre domácnosť a iné výrobky širokej spotreby.
 
Čo sa nám to nie veľmi pozdáva? Veková hranica na odchod do dôchodku od prvého januára je zvýšená o 4 mesiace.
 
A čo je v tomto roku našou prioritou? Podľa slov premiéra Srbska Ivicu Dačića celonárodnou úlohou číslo jeden v tomto roku je zvýšenie natality. ??????!!!!! Povedal to Dačić na otváraní podujatia Ulica otvoreného srdca klope pre novorodencov – boj pre pôrodnice, ktoré dnes prebiehalo v Belehrade. Pri tejto príležitosti Ivica Dačić podčiarkol význam podporovania natality. V opačnom prípade hrozí, že v Srbsku sa počet obyvateľov rapídne zníži. Tiež povedal, že v našej krajine ročne umrie 110 tisíc osôb a narodí sa iba 70 tisíc.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články