Svetové stretnutie Slovákov

Svetové stretnutie Slovákov
 
Svetové stretnutie Slovákov sa uskutoční 4. – 7. júla 2013 v Košiciach,. Organizátori multižánrového a multigeneračného medzinárodného festivalu pripravili bohatý štvordňový program, v rámci ktorého sa predstaví niekoľko stoviek účinkujúcich zo Slovenska, Bulharska, Česka, Chorvátska, Kanady, Rakúska, Rumunska, Srbska, Ukrajiny a USA. Tohtoročné podujatie sa bude niesť v znamení 150. výročia založenia Matice slovenskej, 1150. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na územie Slovenska a 20. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Záštitu nad podujatím prevzal predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico. Televízny spot:
 
 
Tohtoročné Svetové stretnutie Slovákov je v poradí už dvanástym pokračovaním tohto významného podujatia. V trojročných intervaloch sa koná nepretržite od roku 1980. Súčasťou atraktívnej programovej ponuky budú okrem folklórnych vystúpení, hudobných koncertov, divadelných predstavení či oživovania histórie aj multimediálne inscenácie, cyrilo-metodské tvorivé dielne (školy tanca, spevu a ornamentu), vernisáže výstav, prehliadky pamätihodností Košíc, vedecká konferencia o východnom Slovensku v kontexte slovenských národných dejín a ďalšie sprievodné akcie.
 
foto
 
Svetové stretnutie Slovákov v Košiciach pripravila Matica slovenská v spolupráci s Mestom Košice, Košickým samosprávnym krajom a neziskovou organizáciou Košice 2013. Organizátori veria, že svojím celkovým charakterom a netradičným programom podujatie významne obohatí bohatú júlovú kultúrnu ponuku Košíc, ktoré sú v tomto roku Európskym hlavným mestom kultúry.
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články