Poklona učiteľom

Poklona učiteľom
 
Ako to býva od samotného začiatku obnovenia SNS, aj tohto roku sa usporiadalo Stretnutie slovenských dolnozemských učiteľov, ktoré prebiehalo v sobotu 3. augusta vo veľkej sieni Zhromaždenia obce Báčsky Petrovec. Organizátorom podujatia bola Osvetová komisia Matice slovenskej v Srbsku, ktorá tentoraz ústrednú pozornosť venovala úctyhodným životným jubileám našich učiteľov: Michala Gombára (80), Mr. Samuela Dubovského (85) a nedožitým 150. narodenín Jána Čajaka. Prítomných pozdravila predsedníčka Osvetovej komisie Anna Medveďová a slova sa ujal i veľvyslanec SR v Belehrade J.E. Ján Varšo. Program hudobne spestril Komorný zbor Zvony zo Selenče.
 
foto
 
Komorný zbor Zvony zo Selenče pod dirigentskou taktovkou Juraja Súdiho
 
foto
 
Anna Medveďová hovorila o potrebe výmeny názorov a skúseností v osvetovej práci a ozrejmila i význam Ceny Samuela Tešedíka
 
foto
 
Treba vzdelávať, ale aj vychovávať – podčiarkol veľvyslanec SR v Srbsku J.E. Ján Varšo
 
foto
 
Do organizácie stretnutia sú priamo zapojení aj učitelia z Rumunska a Maďarska
 
Medzi návštevníkmi a pozornými poslucháčmi boli aj riaditeľ Centra pre celoživotné vzdelávanie UMB Ján Sitarčík, predsedníčka MSS Katarína Melegová-Melichová, predseda Obce Báčsky Petrovec Pavel Marčok, , konzulka Veľvyslanectva SR v Belehrade Katarína Stehlíková, a ďalší, ktorých zaujíma, bolí a tlačí problematika v našej osvete.
 
foto
 
V druhej časti stretnutia boli udelené tradičné uznania za zásluhy a úspechy vo vzdelávaní, výchove a zveľaďovaní slovenského jazyka, jazykovej kultúry, umenia a národných tradícií.
 
Katarína Pucovská
Foto Martin Pucovský

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články