Udelenie autorských výtlačkov v SVC

Udelenie autorských výtlačkov v SVC
 
Dnes, 6. septembra 2013 v priestoroch Slovenského vydavateľského centra (SVC) udelili autorské výtlačky autorom kníh, ktoré v uvedenom vydavateľstve vyšli v tomto roku. Autorské výtlačky piatim autorom: Ileane Ursuovej, Samuelovi Boldockému, Viere Benkovej, Márii Kotvášovej – Jonášovej a Ružene Šimoniovej - Černákovej odovzdal riaditeľ SVC Vladimír Valentík. Posthumne vyšla i kniha Spomienky Jána Dorču.
 
foto
 
Mária Kotvášová - Jonášová najnovšie napísala knihu Višňový lekvár
 
Kniha je zameraná teen age generácii, ale aj všetkým tým, ktorí sa cítia mladí....“...najprv sa chcem poďakovať mojim najmilším: Márii, Dobromilovi a Zlatkovi, za ich lásku a trpezlivosť a za to,že ma často inšpirujú. Žiakom a kolegom, vďaka za odovzdané príbehy. Martinovi Kizúrovi ďakujem za jeho nezištnú ochotu svojimi kresbami obohatiť aj tento môj výtvor. Dr. Zuzane Čížikovej sa poďakúvam za jej veľkú láskavosť a podporu.“ Mária Kotvášová Jonášová
 
foto
 
Rybím jazykom, zbierka poézie poetky Ileany Ursuovej vyšla v edícii Mosty, v ktorej sa vydávajú diela národov a národnostných menšín Srbska a diela autorov zo Slovenska. Výber z básnickej tvorby známej rumunskej vojvodinskej poetky (nar. 1954) urobila a knihu preložila Dagmar Mária Anoca. Redakčný posudok napísala Viera Benková.
 
foto
 
Samuel Boldocký (nar. 1943): Svedectvo doby, výber z kritík. Prvá kniha v tomto desaťročí venovaná sedemdesiatinám jedného nášho spisovateľa. Vyšla ako 75. zväzok edície Živý prúd, kde doteraz vyšli knihy k 60. narodeninám Anny Marićovej, Michala Ďugu, Zlatka Benku a Miroslava Dudka. Zostavil ju a redakčný posudok napísal Dr. Adam Svetlík.
 
foto
 
Exlibris morušových listov - je to najnovšia kniha našej známej poetky Viery Benkovej. Slovenské vydavateľské centrum ju vydalo ako prvú knihu z vydavateľského plánu na rok 2013. Kniha je ilustrovaná obrazmi výtvarníčky z Belehradu Vesny Opavskej.
 
foto
 
Dvojjazyčnosť a jej pedagogické aspekty - Ružena Šimoniová – Černáková.
 
12. augusta 2013 v Slovenskom vydavateľskom centre vyšla ďalšia nová kniha – šiesta s tohtoročným vročením – Dvojjazyčnosť a jej pedagogické aspekty našej vedeckej pracovníčky v oblasti pedagogiky Dr. Ruženy Šimoniovej Černákovej z Báčskeho Petrovca. Kniha vyšla ako pätnásta v rámci edície Vedecké zošity. Kniha má 74 strany a zaoberá sa témami akými sú napr: Výzvy vzdelávania dvojjazyčných detí, Teóriou a praxou dvojjazyčného vzdelávania, Podobnosťou a rozdielmi v dvojjazyčnosti atď. Nová kniha Dr. Ruženy Šimoniovej Černákovej, ktorá má základ v jej doktorskej dizertačnej práci, bude vzácnou pomôckou pre učiteľov na našich školách, ktorí sa s bilingvizmom bežne stretajú v svojej praxi.
 
foto
 
O nedávnej prezentácii knihy Spomienky Jána Dorču viac tu:
 
Katarína Pucovská
Foto Andrej Meleg

Komentárov  

+1 #3 Guest 2013-09-10 16:49
Kedy uz niekto urobi vyskum ci je verejnost spokojna s tym co SVC produkuje?Stale sami seba chvalia, to je pochopitelne, ale podme vidiet co na to ini...Ja to len v dobrom ;-)
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
-2 #2 Guest 2013-09-09 11:58
:-)
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+4 #1 čitateľanonym 2013-09-06 19:29
Som rád, že sa Samuel dobre zachoval, správal a riadne literárne postavil a vzpriamil pred štyrmi krásnymi našimi ženami...
Aj vydavateľstvo SVC nezaháľalo... A, to je krásne... A to je dobre... Ešte keby si to uvedomili aj "dežurni" malí nedoprajní kritici... Ej, tu sa predsa niečo dobré deje...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články