Náš priestor na náš spôsob...

Náš priestor na náš spôsob...
 
...je názov projektu, ktorý realizuje mládežnícke Združenie občanov Terra z Kulpína. ZO Terra na konkurze v rámci programu Mladí sú zákon – Juhobáčsky obvod, získalo podporu Novosadského humanitárneho strediska a finančnú podporu Ministerstva pre mládež a šport. Schválené sú im finančné prostriedky na zber starého nábytku a drevených predmetov, z ktorých si v kreatívnych dielňach sami zhotovia vybavenie pre svoje priestory.
 
foto
 
Idey nechýbajú
 
Projektom sú naplánované tri aktivity. Prvou aktivitou je zber starého nábytku, predmetov, paliet a drevených debničiek. Tento zber sa koná kvôli druhej aktivite, ktorá je naplánovaná projektom Náš priestor na náš spôsob. Vlastne tou druhou aktivitou sú kreatívne dielne. Na týchto dielňach mladí Kulpínčania budú môcť rekonštruovať starý nábytok a z toho starého nábytku, predmetov, paliet a drevených debničiek sa bude vyrábať úplne nový nábytok.
 
foto
 
Treťou aktivitou je slávnostné otváranie priestorov ZO Terra. Tieto priestory budú vybavené nábytkom, ktorý mladí Kulpínčania zhotovia sami.
 
Otváranie priestorov ZO Terra je naplánované na 20. október. Celý projekt trvá od 1. augusta a do 31. októbra.
 
Členovia projektového tímu sa najprv, v prvej polovici augusta, angažovali na príprave reklamného materiálu. Akcie zberu starého nábytku, predmetov, paliet a drevených debničiek začali 24. augusta a pokračovať budú do 11. septembra. Ak by niekto chcel nejaký kus nábytku venovať aj dodatočne, po vypršaní určenej lehoty, bude to môcť urobiť, keďže kreatívne dielne začínajú dnes 7. septembra a budú trvať najmenej do 15. októbra.
 
foto
 
Všetci mladí, ktorí majú trochu slobodného času, môžu prísť do Kulpína, a majú vôľu a chuť sa k nám pripojiť, môžu nás kontaktovať a sú vítaní na kreatívnych dielňach rekonštrukcie starého nábytku a výroby nového.
 
Jasmina Kuštrová

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články