V Petrovci študenti z Amsterdamu

V Petrovci študenti z Amsterdamu
 
Pokrajinský tajomník pre medziregionálnu spoluprácu a lokálnu samosprávu Branislav Bugarski dnes v Báčskom Petrovci viedol rozhovory so študentmi Fakulty úžitkových vied z Amsterdamu, ktorí sa nachádzajú na študijnej návšteve vo Vojvodine. Okrem pokrajinského tajomníka hostí z Holandska pozdravil aj predseda Báčskopetrovskej obce Pavel Marčok, obchodná poradkyňa holandského veľvyslanectva Dominique Kuhling a riaditeľ VIP fondu Aleksandar Stojkov.
 
foto
 
Foto: vojvodina.gov.rs
 
„Vo Vojvodine sa nám podarilo udržať multietnickosť a multikultúrálnosť ako súčasť každodenného života na čo sme veľmi hrdí. Na tomto území žije dva milióny občanov a 27 národov a národnostných spoločenstiev a v úradnom používaní je šesť jazykov. Najväčší potenciál pokrajiny spočíva v potravinárskom priemysle a priemysle nápojov, v agrobiznise, tiež v kovospracovateľskom a strojárenskom priemysle, ako aj v energetickom úseku a priemysle automobilových dielcov „ - vyhlásil Branislav Bugarski a dodal, že sa Vojvodine darí keď ide o zahraničných investorov a ich prilákanie do našej pokrajiny. Podľa jeho slov od roku 2000 na území Vojvodiny bolo otvorených vyše 250 spoločností, ktoré investovali vyše 6 a pol miliardy eur a zamestnali zo 66 000 osôb. „Prajeme si, aby sa Nový Sad stal dunajskou dolinou – hlavným mestom IT priemyslu a biznis úseku, keďže sme presvedčení o potenciáloch na rozvoj tohto cieľu. Okrem toho robíme aj na rozvoji agro-technologického parku vo Vojvodine“ – povedal pokrajinský tajomník.
 
Predseda Báčskopetrovskej obce Pavel Marčok holandským študentom predstavil obec osobitne podčiarkujúc dôležitosť výroby chmeľu a metiel ako hlavného potenciálu tejto lokálnej samosprávy. Tiež pochválil prácu biznis parku Báčsky Petrovec, v ktorom študenti budú vykonávať svoju prax a ktorý je nanajvýš úspešný a predstavuje prvú súkromnú priemyselnú zónu na týchto priestoroch.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články